Teatr Polski z wizytą w Brazylii!

0
fot. Natalia Kabanow

Wycinka Holzfällen – spektakl Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zaprezentowany na festiwalu Mostra Internacional de Teatro w São Paulo w Brazylii. Prezentacja spektaklu w reżyserii Krystiana Lupy to efekt współpracy wrocławskiej placówki z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie.

To nie pierwsza wizyta „Wycinki” w Ameryce Południowej. Spektakl na początku roku prezentowany był bowiem w Chile. Wcześniej z kolei obejrzeć go mogli widzowie w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Kanadzie, Francji, Hiszpanii i Czechach.
Pokazy w São Paulo zaplanowano na 2-4 marca. Kolejne dni zajmą warsztaty dla młodych twórców teatralnych prowadzone przez reżysera spektaklu Krystiana Lupę. 10 marca o godzinie 20.00 na deskach teatru Sesc Pinheiros odbędzie się rozmowa otwarta z udziałem Lupy oraz aktorki Juliany Galdino i Luiza Felipe Reisa, krytyka teatralnego w dzienniku „O Globo” z Rio de Janeiro.

WYCINKA holzfallen_plakat-poprawiony

Partnerami wydarzenia są Teatr Polski we Wrocławiu, Instytut Adama Mickiewicza, portal culture.pl i Casa da Polônia – Casa Sanguszko de Cultura Polonesa w São Paulo. Wycinka Holzfällen przedstawia artystyczną kolację dawnych przyjaciół tworzących niegdyś nieformalną grupę twórczą. Impreza przeradza się w stypę po śmierci jednej z bohaterek. Zebrani nie tyle wspominają zmarłą, co pozwalają sobie na „wolność” wypowiedzenia skrywanych i nieświadomych lęków, pretensji, zranień i roszczeń. Niegdysiejsza bohema energię rebelii zamieniła na państwowe kontrakty, sowite honoraria, ordery i posady. Przedstawienie jest radykalną podróżą w głąb dzisiejszego świata, pod powierzchnię społecznych form i kulturowych konwenansów w poszukiwaniu tego, co dopiero majaczy na horyzoncie. Spektakl dotyka problemów wolności, która w naszym życiu wydaje się tylko mirażem, i zniewolenia, będącego naturalną cechą kondycji człowieka. A w tym pytania o artystów i ich rolę w dzisiejszym świecie.

10-wycinka-fot-natalia-kabanow

Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Trailer.

W najbliższych miesiącach Teatr Polski we Wrocławiu zaprezentuje się również na Ukrainie i w Niemczech. 20 kwietnia we Lwowie wystawiony zostanie spektakl 10 przykazań dla Kaliny, a 10 maja w Chemnitz Biedermann i podpalacze.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWyjątkowa wystawa w Muzeum Pana Tadeusza
Następny artykułMiędzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych już w ten weekend!
Odkryj Wrocław na nowo