Tak wygląda Hala Stulecia po remoncie! [ZDJĘCIA]

0
a

Od września Hala Stulecia znowu będzie tętnić życiem. Do końca roku zaplanowano wiele koncertów, festiwali oraz widowisk dla dzieci. Pod zabytkową kopułą zagoszczą polskie i zagraniczne gwiazdy. Nie zabraknie imprez z multimedialną scenografią, videomappingiem i efektownymi wizualizacjami. To wszystko dzięki zakończeniu pierwszego etapu remontu.

Nowa podłoga, rolety i widownia.

Remont, który rozpoczął się w marcu br., obejmował wymianę podłogi w Sali Widowiskowej na betonową, o nośności 1500kg/m2. Dotychczasowa podłoga funkcjonowała od 2012 roku, kiedy to po zakończeniu II etapu historycznego remontu Hali Stulecia, pełniła funkcję tymczasowego stropu, do czasu uzyskania odpowiednich środków finansowych na dokończenie inwestycji.

– Niestety dotychczasowa podłoga nie pozwalała na organizację niektórych wydarzeń, które wymagają wprowadzenia na płytę główną dużego tonażu. Do takich imprez należą targi motocyklowe, samochodowe czy też targi kamienia. Podłoga ta zaburzała również akustykę obiektu i nie była trwała – tłumaczy Magdalena Piasecka prezes Hali Stulecia.
W trakcie remontu wymieniono również 256 rolet okiennych, co było konieczne z uwagi na mocne zużycie i liczne uszkodzenia systemów zastosowanych w 2012 roku.
– Zastosowaliśmy trwałe i ekonomiczne rozwiązania, nowe rolety z systemem zamykania typu „zip” pozwolą na bezpieczne i całkowite zaciemnienie Sali Widowiskowej – mówi Magdalena Piasecka.

Do Hali Stulecia zakupiono także ruchome trybuny. Część z nich wymagała pilnej wymiany z uwagi na zły stan techniczny, a ponadto dotychczasowe mechanizmy nie były dostosowane do potrzeb oraz charakterystyki funkcjonowania obiektu, czyli do konieczności szybkiej zmiany aranżacji i obsługi przez pracowników Działu Technicznego. Nowe trybuny można swobodnie przesuwać, składać i chować pod podłogą za pomocą wind technicznych, ich nowoczesny mechanizm umożliwia przesuwanie konstrukcji przez maksymalnie 2 osoby.

Drugi etap, pomieszczenia wystawiennicze.

Nowe pomieszczenia wystawienniczo-magazynowe powstają pod stropem nowej podłogi żelbetowej, w miejscu dotychczasowej niewykorzystanej przestrzeni.
Magdalena Piasecka wylicza zalety nowych pomieszczeń – Na poziomie -1 powstaje przestrzeń wystawiennicza na potrzeby organizacji wystaw, galerii, prezentacji, z dostępem dla osób niepełnosprawnych. Będzie ją można również wykorzystywać jako sale na potrzeby organizacji konferencji czy też bankietów.
Pomieszczenia będą gotowe do końca listopada br.

Wielkie wydarzenia już od września.

Remont w Hali Stulecia trwał od marca, do września obiekt był zamknięty, a we wnętrzu można było usłyszeć jedynie hałas maszyn i prowadzonych prac budowlanych. Od września w Hali ponownie zagoszczą znani artyści zarówno polscy, jak i zagraniczni. Kalendarz imprez obfituje w koncerty, festiwale, widowiska kabaretowe i przedstawienia dla dzieci.
– Pierwszą imprezą, która inauguruje otwarcie Hali Stulecia po remoncie, będzie dzisiejsza gala Stand – Up Please! A już w najbliższy piątek na scenie wystąpi legendarny Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, który zaprezentuje tańce i pieśni z poszczególnych regionów Polski – mówi Jakub Grudniewski wiceprezes Hali Stulecia – Jeszcze w tym roku na naszej scenie wystąpi Jimek, który zagra kolejny koncert z pełnym składem symfonicznym, zespół Perfect, Lady Pank oraz Edyta Górniak. Wszyscy fani muzyki techno ucieszy koncert Borisa Brejchy, którego występy słyną z niezwykłej, multimedialnej oprawy połączonej z videomappingiem. W Hali Stulecia jeszcze w tym roku zobaczymy słynnych artystów zagranicznych jak Chris de Burgh oraz duet AL BANO i ROMINA POWER, których koncerty zobaczymy już w listopadzie – kontynuuje Grudniewski.
Jeszcze w tym roku Hala będzie gościć kilka imprez festiwalowych prezentujących różnorodne gatunki muzyczne, między innymi Festiwal Drum&Bass w rytmach hip-hopu i reggae.

Press Room w Hali Stulecia

Od dziś w Hali Stulecia uruchomiony został Press Room, dostępny dla wszystkich dziennikarzy, którzy będą relacjonować wydarzenia w obiekcie.
Przemysław Gałecki Dyrektor Departamentu Komunikacji w Urzędzie Miejskim osobiście zaprosił do korzystania z nowej przestrzeni:

– Cieszę się, że od tej pory dziennikarze będą mieli komfortowe miejsce do wykonywania swojej pracy, przygotowywania bieżącej relacji z imprez w Hali Stulecia. Gratuluję Zarządowi Spółki pomysłu utworzenia stałej przestrzeni dedykowanej przedstawicielom mediów, bo wiem jak trudno szybko wysłać maila czy zdjęcia do redakcji, kiedy nie ma nawet gdzie usiąść czy postawić laptopa. Dlatego zapraszam wszystkich dziennikarzy do nowej przestrzeni, szczególnie że jest zlokalizowana praktycznie w samym centrum wydarzeń.

Każdy przedstawiciel mediów będzie mógł skorzystać z Press Roomu, kontaktując się wcześniej z Anną Worsztynowicz Rzecznikiem Prasowym Hali Stulecia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMPWiK otworzy miasteczko naukowe – pokazy eksperymentów dla dzieci!
Następny artykułWrocław na weekend: bezpłatne warsztaty botaniczne dla dzieci
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.