MPWiK otworzy miasteczko naukowe – pokazy eksperymentów dla dzieci!

0

Gra miejska „Strażnicy wody”, eksperymenty wodne prowadzone przez edukatorów z Hydropolis czy nowoczesny sprzęt technologiczny. To tylko część atrakcji, które czekają na gości, którzy w najbliższą sobotę (21 września 2019 r.) odwiedzą Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Na uczestników spragnionych wiedzy czeka miasteczko naukowe MPWiK stworzone przy ul. Na Grobli 21. Każdy, kto w sobotę, 21 września pojawi się na parkingu Starej Ozonowni (tuż obok Hydropolis) pozna odpowiedzi na pytanie, jak np.: skąd się bierze woda w kranie i dlaczego jest lepsza od wody w plastikowej butelce? Goście pikniku naukowego dowiedzą się: jak wykryć zatory w sieci kanalizacyjnej, czy konieczny jest wykop, by usunąć awarię, czym jest koagulacja i co kryje się pod tajemniczym SmartFlow.

„Strażnicy Wody”

Dla małych i dużych odkrywców MPWiK przygotowało grę miejską „Strażnicy Wody”. W tej przygodzie drużyny od dwóch do sześciu osób zmierzą się z wyzwaniami i zagadkami, które skupione będą na oszczędzaniu wody. Do udziału w wydarzeniu spółka zaprasza przede wszystkim rodziny z dziećmi. W każdej drużynie musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Zgłoszenia zbierane są pod adresem zapisy@exploring.pl do godz. 11.59 w piątek, 20 września 2019 r. lub do momentu wyczerpania miejsc.

Regulamin gry dostępny jest na stronie: http://bit.ly/2keDkAb

O „Strażnikach Wody” opowiedzą też projekcje animowanych filmów edukacyjnych, w których główne role grają Błękitka i Groblik. Historie przedstawione w bajkach to przykłady zmagań Strażników Wody ze Zbójem Wodopojem i Potworem Zatorem. Mali widzowie dowiedzą się, jak skutecznie oszczędzać wodę i jak prawidłowo korzystać z sieci kanalizacyjnej. Po projekcji będzie możliwość spotkania z waleczną Błękitką i dzielnym Groblikiem, które w towarzystwie charyzmatycznej Ośmiornicy i sympatycznego Rekina przybiją piątkę najmłodszym.

Efektowne pokazy doświadczeń

Goście naukowego miasteczka MPWiK będą mogli też podziwiać wodne czary-mary prosto z Hydropolis, czyli efektowne eksperymenty przygotowane przez edukatorów. Dzieci dowiedzą się między innymi, skąd się biorą bąbelki w wodzie gazowej oraz jak działają łodzie podwodne.

Solidna dawka wiedzy

Nie zabraknie też solidnej dawki wiedzy przekazywanej przez specjalistów z MPWiK. Goście na żywo zobaczą m.in.: nowoczesny sprzęt technologiczny, który wspiera codzienne zadania pracowników wrocławskich wodociągów, jak zachodzi proces koagulacji oraz dowiedzą się co długi i krótki rękaw ma wspólnego z siecią kanalizacyjną.

Pragnienie ugasi zdrowa woda prosto z beczkowozu, a głód zaspokoi jedzenie z foodtrucków.

Impreza jest częścią Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski.

MPWiK zaprasza na piknik już w najbliższą sobotę od godz. 11.00 do godz. 15.00. Miasteczko naukowe stanie na parkingu przed Starą Ozonownią przy ul. Na Grobli 21., tuż obok głównej siedziby spółki. Teren dostosowany jest do osób z niepełnosprawnościami, a wstęp i atrakcje – bezpłatne. To idealna okazja do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzy wiesz co jesz? – Spotkanie autorskie z Katarzyną Bosacką we Wrocławiu
Następny artykułTak wygląda Hala Stulecia po remoncie! [ZDJĘCIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.