Czy wiesz co jesz? – Spotkanie autorskie z Katarzyną Bosacką we Wrocławiu

0

Z kim rozmawiać o jedzeniu, jeśli nie z Katarzyna Bosacką? Już niebawem nadarzy się do tego znakomita okazja, ponieważ we wrocławskim Empiku odbędzie się spotkanie autorskie, na którym autorka zaprezentuje swoją najnowszą książkę – „Czy wiesz, co jesz? Leksykon dobrych zakupów”. 

Ta książka to kolejny krok w kierunku uświadamiania konsumentów, namawiania ich do wnikliwego studiowania etykiet i uwrażliwiania ich na triki producentów żywności.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bosacką odbędzie się 23.09.2019 godz. 18.00 – 20.00 w empiku RenomaWstęp jest bezpłatny.

Autorka odpowie na pytania uczestników, zdradzi kilka tajemnic żywieniowych i udowodni, że gluten jest pyszny i zdrowy, powie jak sprawdzić jakość pieprzu w ziarnach czy dlaczego biała to w zasadzie nie jest czekolada.

To swoisty przewodnik po produktach ze sklepowych półek, uwzględniający niemal 300 haseł, a wszystko w porządku alfabetycznym. Ta książka to kolejny krok w kierunku uświadamiania konsumentów, namawiania ich do wnikliwego studiowania etykiet i uwrażliwiania ich na triki producentów żywności. Tym samym Bosacka podpowie, jak wybierać najzdrowsze produkty w najlepszych cenach, wskaże składniki niebezpieczne i bezwartościowe oraz doradzi, jaki hasłom marketingowym wierzyć, a które traktować z przymrużeniem oka.

Mam rodzinę we Wrocławiu, więc wiem, że Wrocław kocha krasnale. Jeśli jest krasnal Gapcio, Ważniak czy Maruda, to ja jestem takim krasnalem od zakupów spożywczych. To ode mnie dowiecie się, co Królewna Śnieżka, i nie tylko ona, jada naprawdę! Zapraszam serdecznie na naprawdę dobre spotkanie – mówi Katarzyna Bosacka.

Podczas spotkania z czytelnikami we Wrocławiu Katarzyna Bosacka opowie o nowej książce, a także o tym dlaczego powstała, jaki ma cel i komu ma służyć. Autorka odpowie na pytania uczestników, zdradzi kilka tajemnic żywieniowych i udowodni, że gluten jest pyszny i zdrowy, powie jak sprawdzić jakość pieprzu w ziarnach czy dlaczego biała to w zasadzie nie jest czekolada. Jaka sama dodaje: – To będą moje rady typu: rzucamy się na mleko kokosowe, które jest bardzo drogie, ale też bardzo tłuste, ponieważ ma od 20 do nawet 24 proc. tłuszczu. 1/4 puszki to jest tłuszcz, a tłuszcz jest tłuszczem, zawsze ma mniej więcej tyle samo kalorii. A z drugiej strony mamy mleko krowie, odsądzane od czci i wiary, które ma 1,5 proc. tłuszczu, jest tanie, jest w każdym sklepie, więc to będzie tego typu spojrzenie, moje własne, autorskie.

Tylko podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki „Czy wiesz, co jesz? Leksykon dobrych zakupów” z autografem autorki i pamiątkowym zdjęciem.

Katarzyna Bosacka jest dziennikarką i pisarką z bogatym doświadczeniem zawodowym. Pracowała w Gazecie Wyborczej, Wysokich Obcasach i TVN Style. Szerokiej publiczności dała się poznać jako ekspert w dziedzinie zdrowej żywności, świadomego gotowania i robienia zakupów. Wykorzystując bogate doświadczenie podjęła się próby edukowania polskich konsumentów i uświadamiania ich, że zdrowe jedzenie może być proste i tanie. Swój cel realizowała m.in. poprzez prowadzenie programu „Wiem, co jem, i wiem, co kupuję” i wydanie kilku książek poradnikowych i z przepisami, w tym „Bosacka po polsku” czy „Encyklopedia zdrowia i urody” wydawnictwa Publicat. Otrzymała nagrody: Libertas et Auxilium za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów, Laur Ekoprzyjaźni za wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej, Srebrną Łuską Pana Karpia za propagowanie jedzenia ryb. Jest pomysłodawczynią akcji społecznej „Menu Wolności”, która ma na celu rozpropagowanie wśród wszystkich Polaków idei wspólnego, radosnego i biesiadnego świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, które przyniosły Polsce wolność. Akcja realizowana jest we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa Wilanów, Miastem Wrocław oraz inicjatywą FILMS for FOOD. Prowadzi również swój edukacyjny kanał na YouTube – EkoBosacka, na którym regularnie opowiada o prostym, ekologicznym życiu oraz zdrowej żywności. Chce nie tylko udzielać rad, ale też odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości jakie wyrażą obserwujący ją internauci.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bosacką
Termin: 23.09.2019 godz. 18.00 – 20.00
Miejsce: Empik Renoma (III piętro), ul. Świdnicka 40, 50-024 Wrocław
Wstęp wolny

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOdkryj „Wrocław na nowo” z Galerią Dominikańską [PATRONAT KOCHAM WROCŁAW]
Następny artykułMPWiK otworzy miasteczko naukowe – pokazy eksperymentów dla dzieci!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.