Wrocław na weekend: bezpłatne warsztaty botaniczne dla dzieci

0
a

Najmniejsi botanicy świata odwiedzają kina Już w najbliższą sobotę startuje 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Kino Dzieci”. Święto dla młodych i najmłodszych widzów potrwa do 29 września, a w jego ramach zaplanowano dziesiątki wydarzeń w całej Polsce (pełny program znajdziecie na www.kinodzieci.pl).

VOX swoimi meblami sprawia, że przestrzeń kina staje się bardziej domowa. A w tym roku będzie ona także zielona! Razem z ekspertami z ro_ślinki marka zaprasza na zabawę w „Najmniejszych botaników świata”.

– Na warsztacie nauczymy się kolegować z roślinami, rozłożymy je na małe części i poskładamy w piękny organizm. Porozmawiamy o tym czy rośliny mają pamięć i czy widzą czy nie widzą, co się dzieje dokoła. Opowiemy o tym jak rośliny jedzą i jakie to ważne by jadły dobre śniadanie i w ogóle dobrze żyły. Podotykamy ziemię, podotykamy korzenie, liście i łodyżki a później wszystko zasadzimy w super doniczki – zapowiadają eksperci z projektu botanicznego ro_ślinka.

Warsztaty odbędą się w Poznaniu (21 września w Kinie Muza), Wrocławiu (22 września w Kinie Nowe Horyzonty) oraz Warszawie (28 września w Kinie Muranów). Na wszystkie zajęcia wstęp jest bezpłatny – warsztaty trwają od godziny 10, aż do wyczerpania zasobów roślinnych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTak wygląda Hala Stulecia po remoncie! [ZDJĘCIA]
Następny artykułWrocławianie stworzyli pierwszą globalną aplikację z Przepisami Gry w piłkę nożną
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.