Sylwester w piątek bez mięsa i hucznej zabawy? Arcybiskup Wrocławski udzielił dyspensy

0

W tym roku Sylwester wypada w piątek, dla katolików jest to dzień gdy powinni powstrzymać się od jedzenia mięsa oraz hucznej zabawy. Czy zachować mają zatem wstrzemięźliwość w ten szczególny czas w roku?

Arcybiskup Metropolita Wrocławski udzielił wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym w tym dniu na jej terytorium, dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od charakteru pokutnego tego dnia.

,,Ze względu na to, iż piątek 31 grudnia 2021 r. jest tradycyjnie dniem pożegnania Starego Roku i przywitania Nowego Roku Pańskiego, stąd stanowi to okazję do spotkania się w gronie rodziny, najbliższych przyjaciół i znajomych, dlatego w tym dniu udzielam wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym w tym dniu na jej
terytorium (por. kan. 1250, 1251, 87 KPK).

Ufam, że taka inicjatywa przyczyni się nie tylko do pogłębienia relacji międzyludzkich, ale również do jeszcze większego zrozumienia obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w pozostałe piątki całego roku, który podkreśla rolę tego dnia w zbawczym dziele dokonanym przez Jezusa Chrystusa.” – przekazał Józef Kupny – Arcybiskup Metropolita Wrocławski.

Czytaj również: Szopki Bożonarodzeniowe we Wrocławiu. Zobacz tą wystawę!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Jechał blisko 100km/h autobusem pełnym ludzi!
Następny artykułNowa szkoła przy ul. Zwycięskiej [WIZUALIZACJE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.