Nowa szkoła przy ul. Zwycięskiej [WIZUALIZACJE]

0
wizualizacja CH+ Architekci

W 2025 roku do nowego zespołu szkolno-przedszkolnego na wrocławskich Partynicach będzie mogło uczęszczać 1200 uczniów. Obiekt zaprojektuje biuro architektoniczne z Wrocławia.

Rozstrzygnięto konkurs na projekt nowej placówki edukacyjnej we Wrocławiu. Biuro architektoniczne CH+ Architekci zaprojektuje zespół szkolno-przedszkolny przy ulicy Zwycięskiej na Partynicach.
wizualizacja CH+ Architekci
W przeciągu około 10 miesięcy powstać ma dokumentacja projektowa obiektu, a następnie ogłoszony zostanie przetarg na roboty budowlane. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 3,31 ha, którą miasto kupiło za ponad 6 milionów złotych (razem z działką na Kępie Mieszczańskiej) od Agencji Mienia Wojskowego.
wizualizacja CH+ Architekci

Nowa szkoła i przedszkole przy ulicy Zwycięskiej będzie miała powierzchnię użytkową wynoszącą około 11 000 mkw. W kompleksie znajdą się m.in. 42 sale lekcyjne, w tym pracownie, 3 sale gimnastyczne, 5 świetlic szkolnych, biblioteka multimedialna z czytelnią, gabinety m.in. logopedy, stomatologa, psychologa, jadalnia, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze i techniczne. Przy obiekcie wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, bieżnia stumetrowa skocznia w dal oraz 4 place zabaw.

wizualizacja CH+ Architekci

W ramach inwestycji wybudowana zostanie szkoła dla 1000 dzieci i 8-oddziałowe przedszkole dla 200 maluchów. Otwarcie zaplanowano na 2025 rok.

Źródło: Urbanity.pl

Czytaj również: Nowe przedszkole na wrocławskim Wojnowie już otwarte  

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSylwester w piątek bez mięsa i hucznej zabawy? Arcybiskup Wrocławski udzielił dyspensy
Następny artykułWrocław: Bezpłatne badania płuc dla palaczy [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.