fot. Wrocławskie Święto Rowerzysty

Już niebawem, w niedzielę 5 czerwca kolejna edycja Wrocławskiego Święta Rowerzysty, które jest największą, niesportową imprezą rowerową w regionie. Jej celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów. Jak co roku rowerzyści wezmą udział w Wielkim Peletonie, który wystartuje z placu Nowy Targ, przejedzie ulicami Wrocławia i dotrze do Parku Stanisława Tołpy, gdzie odbędzie się Bajk Piknik. Tego dnia Wrocław należeć będzie do miłośników wszelakiej maści rowerów.

W Polsce rower wciąż głównie kojarzony jest ze sportem. Tymczasem światowe i europejskie miasta o najwyższej jakości życia mieszkańców to te, które mocno postawiły na transport rowerowy. Chcemy popularyzować ideę miasta dla ludzi, w którym można wygodnie i szybko się przemieszczać, hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, można aktywnie wypocząć oddychając czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły. Właśnie dlatego promujemy rower jako istotny element ekologicznego i zrównoważonego transportu

 

WIELKI PELETON

O 12:00 zbieramy się na Placu Nowy Targ, by wyruszyć w barwnym peletonie w 9-kilometrową trasę najważniejszymi ulicami miasta, na których Ruch samochodowy będzie wstrzymany. Liczba użytkowników rowerów we Wrocławiu stale rośnie, a Wielki Peleton to doskonała okazja, by zamanifestować swoją obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miasta oraz innych użytkowników ruchu drogowego na sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem. Jeśli weźmiesz udział w Wielkim Peletonie, to Twój ciekawy pomysł na przebranie może podczas pikniku zostać nagrodzony rowerem!

Trasa tegorocznego przejazdu: https://goo.gl/IQDdZM

BAJK PIKNIK


Około godziny 14:00 na mecie Peletonu, czyli w Parku Tołpy, rozpocznie się Bajk Piknik z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na uczestników, jak co roku czekają konkursy z cennymi nagrodami, możliwość testowania elektrycznych rikszy, czy też rowerów służbowych na stoisku Kolei Dolnośląskich. Ponad to darmowy warsztat rowerowy Dra Bike’a, konkursy i atrakcje dla dzieci, oraz liczne stoiska wystawców rowerowych i stoiska gastronomiczne. Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike’ów.

Wrocławskie Święto Rowerzysty organizowane jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową (Rowerowy Wrocław) przy udziale i wsparciu Gminy Wrocław.

 

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/895218100588705/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułModny Wrocław – wybierz z nami najciekawszą stylizację [sesja nr 3]
Następny artykułMłodzież z Europy we Wrocławiu – zaczyna się CampTogether Wrocław 2016
Odkryj Wrocław na nowo