Największe kabaretowe święto Wrocławia wraca w nowej odsłonie. Komediowy Międzynarodowy Festiwal Kabaretowy Wrocek, który rozpoczyna się w piątek, tym razem trwać będzie przez cały rok!

Festiwal Wrocek od trzynastu lat dba o dobry humor wrocławian. W tym roku również rozbawi do łez, ale w zwiększonej dawce – festiwal rozpocznie się 1 kwietnia i trwać będzie aż do grudnia.

Festiwal z uwagi na obchody Europejskiej Stolicy Kultury przeszedł małą metamorfozę. W tym roku, oprócz tradycyjnej jesiennej gali, zapraszamy na cykl koncertów, które powstały na bazie popularnej imprezy pod nazwą Wieczorne Komików Cykanie, czyli WKC. Tym sposobem chcemy zarazić dobrym humorem jeszcze większą liczbę wrocławian niż w latach poprzednich – mówi Sławek Smorąg, prezes Fundacji Prototyp, która organizuje Festiwal Wrocek.

Planowanych jest trzynaście odcinków Festiwalu Wrocek. Pierwszy z nich, pod nazwą Krakowski Najazd, odbędzie się już w najbliższy piątek w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej. Wystąpią znakomici krakowscy stand-uperzy: Olka Szczęśniak, Michał Leja i Jego Eminencja Tomasz Biskup.

To czołówka polskiej sceny stand-up w Polsce, artyści, którzy mają za sobą wiele występów i prestiżowych nagród. Humor na najwyższym poziomie był zawsze znakiem rozpoznawczym Wrocka. Pod tym względem nic się nie zmienia – nadal będziemy zapraszać najlepszych wykonawców z kraju i zagranicy. W końcu Wrocek jest festiwalem międzynarodowym – dodaje Sławek Smorąg.

Oprócz trzynastu koncertów odbędzie się również tradycyjna gala finałowa. W listopadzie do Wrocławia zjadą najlepsze kabarety. W roku Europejskiej Stolicy Kultury organizatorzy zapowiadają, że finał Festiwalu Wrocek upamiętniać będzie wspaniałe, kabaretowe tradycje naszego miasta wyznaczone lata temu przez Studio 202 i Kabaret Elita.

Zanim jednak odbędzie się gala, czeka nas olbrzymia dawka dobrego humoru. Pierwszy odcinek Festiwalu Wrocek rozpocznie się w piątek, 1 kwietnia, o godz. 20:00 w Strefie Kultury Studenckiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10. Bilety w cenie 15 zł dostępne są na stronie www.biletyna.pl.

Więcej informacji na stronie facebook.com/WrocekFestiwal.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSylwetki wrocławskich fotografów – Why Not Art. Zobacz niesamowite zdjęcia Wrocławia!
Następny artykułKulinarne doznania w 22 restauracjach – rusza festiwal Restaurant Week.
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.