Światłogród. Największa zimowa atrakcja Wrocławia – do 14 lutego!

0
a

Największa tegoroczna zimowa atrakcja Wrocławia zostaje na dłużej. Uniwersytet Wrocławski zaskoczony popularnością akcji Światłogród postanowił przedłużyć ją do 14 lutego.

W każdy piątek, sobotę i niedzielę Wrocławianie i Dolnoślązacy mogą przenieść się do świata Alicji w Krainie Czarów. A wszystko w Ogrodzie Botanicznym.

Przed świętami Bożego Narodzenia Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zamienił się dzięki światłu, diodom, laserom, ale też kuglarzom, klaunom, muzyce i projekcjom światło i dźwięk w miejsce magiczne. Zwykle Ogród zamierał na miesiące zimowe. W tym roku cieszy się większym powodzeniem niż w niektóre letnie miesiące. 

– Chcieliśmy jako Uniwersytet Wrocławski dać wrocławianom odrobinę wytchnienia od statystyk covidowych, lockdownu, niepewności jutra – opowiada Tomasz Sikora szef Komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przenieść dzieciaki i dorosłych w zaczarowany świat. Ale też pokazać okolicę – dzięki videomapingowi pokazać piękno dachów Ostrowa Tumskiego, a dzięki laserom pokazać dzieciakom, że miejscem, gdzie powstaje baśń… może być ceglana ściana budynku Wrocławianom bardzo się nasz pomysł spodobał.

Za tymi deklaracjami idą liczby. Już w pierwszym tygodniu Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego odwiedziło tylu ludzi ilu zaplanowano na sześć tygodni trwania akcji. Dlatego uruchomiono dodatkowe wejście, a także poszerzono ekspozycję, by odwiedzający mogli zachować dystans społeczny. 

– Przypominamy o tym ogłoszeniami nadawanymi przez głośniki. Że można z nami być przez kilka godzin, że pokazy powtarzamy cyklicznie więc można spędzić w ogrodzie nielimitowany czas. Poza tym nasze iluminacje są na sporym terenie. Ale faktycznie akcja i jej popularność nas samych zaskoczyła. Rozmawiamy, by wprowadzić iluminację całoroczną. Połączyć z muzyką klasyczną, ale na razie szczegółów nie zdradzajmy – mówi Janusz Stańczyk z Lotnej Brygady Ledowej „Światło Czyni Cuda”.

Łącznie przygotowano 270 opraw świetlnych, a dodatkowo lasery mapują okoliczne budynki Ostrowa Tumskiego. Prezentowane są także baśnie wyświetlane na jednym z budynków Uniwersytetu Wrocławskiego, w tym opowieść świetlna uznana w ubiegłym roku za najlepszą w konkursie organizowanym w Nowym Jorku. 

Bilety można kupić w dwóch kasach Ogrodu Botanicznego. 

Iluminacja Ogrodu i spektakle świetlne odbywać się będą w godzinach od 17.00 do 21.00. Na odwiedzających czeka:

  • Świąteczna Bajka,
  • Arena Sztuki Wrocławskich Artystów Ulicznych śpiewających nie tylko świąteczne popularne piosenki,
  • iluzjonista,
  • magik oraz
  • połykacz ognia i innych niestrawnych przedmiotów.

Wszystko zamkną laserowy mapping liniowy, przestrzenny pokaz laserowy i pokazy wyświetlane na okolicznych budynkach i kościołach. Organizatorzy zobowiązują odwiedzających Ogród do przestrzegania zasad zachowania  dystansu społecznego oraz do zasłaniania ust i nosa, zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułInny niż zwykle 29. Finał WOŚP we Wrocławiu [PROGAM]
Następny artykułHydropolis nagrodzone w ogólnopolskim konkursie!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.