Hydropolis nagrodzone w ogólnopolskim konkursie!

0

Wrocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis zostało docenione w 16. edycji konkursu organizowanego przez serwis Nauka w Polsce – PAP oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W plebiscycie nagradzane są instytucje oraz osoby opowiadające o nauce w ciekawy i nowoczesny sposób.

W trosce o ekologię

Od ponad 5 lat jedyne w Polsce i jedno z nielicznych na świecie centrum wiedzy o wodzie Hydropolis realizuje swoją misję edukacyjną i przekonuje, że zmiana codziennych nawyków na bardziej ekologiczne, ma wpływ na losy całej planety. W tym wyjątkowym miejscu każdy może odkrywać tajemnice wody oraz głębin, a także dowiedzieć się m.in. jakie były jej początki na Ziemi czy jaka jest rola tego życiodajnego płynu w religiach i filozofiach świata.

 Jesteśmy dumni i cieszymy się, że Hydropolis zostało docenione w tak prestiżowym konkursie, jakim jest „Popularyzator Nauki”. To wyróżnienie jest dowodem na to, że nasze codzienne działania przynoszą efekty oraz że coraz więcej ludzi wie o tym, że ze szczególną troską należy dbać o środowisko naturalne i jego zasoby. W naszym Centrum Edukacji Ekologicznej podkreślamy to codziennie, skupiając się na wodzie – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

Nagrody dla rozpowszechniających wiedzę

Konkurs „Popularyzator Nauki” organizowany jest od 2005 r. przez serwis Nauka w Polsce – PAP oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Ideą plebiscytu jest uhonorowanie osób, zespołów i podmiotów, które popularyzują naukę wśród Polaków, najlepiej przybliżają wyniki badań naukowych, pomagają innym poznać i lepiej zrozumieć świat. W tegorocznej 16. edycji wydarzenia jury wybierało zwycięzców i wyróżnionych spośród ok. 100 zgłoszeń. Wnioski oceniała 14-osobowa Kapituła Konkursu, złożona m.in. doświadczonych popularyzatorów oraz laureatów wcześniejszych edycji konkursu.

Pozostali nagrodzeni i zwycięzcy

W konkursie „Popularyzator Nauki” przyznawana jest nagroda główna oraz nagrody w kategoriach: Naukowiec, Animator, Instytucja, Zespół, Media. Tegorocznym zwycięzcą plebiscytu został dr Jerzy Jarosz, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W kategorii Naukowiec laureatką została dr Joanna Stojer-Polańska z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu i Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Animatorem Popularyzatora Nauki został Dawid Masło, który rozpowszechnia nauki o przyrodzie. W kategorii Zespół nagroda trafiała do Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice, a nagrodę dla instytucji otrzymało gdańskie Hevelianum – centrum nauki łączące edukację i rekreację. W kategorii Media doceniona została Redakcja „Filozofuj!”. Obok Hydropolis wyróżnienie otrzymał także dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który zajmuje się popularyzacją badań głównie z zakresu biologii medycznej i środowiskowej.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚwiatłogród. Największa zimowa atrakcja Wrocławia – do 14 lutego!
Następny artykułBlisko pół miliona złotych otrzymali twórcy wrocławskiego fintechu PayEye na promocję za granicą!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.