Inny niż zwykle 29. Finał WOŚP we Wrocławiu [PROGAM]

0

Niezwykłe okoliczności, niezwykły termin, niezwykły upór organizatorów, niezwykłe koncerty i rozmowy. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu będzie wydarzeniem pod każdym względem historycznym.

Podczas koncertów, które tradycyjnie odbywają się w Starym Klasztorze, zabraknie tym razem publiczności, ale możemy być pewni, że na ulicach nie zabraknie uzbrojonych w maseczki i czerwone serduszka tysięcy wolontariuszy.

To będzie „Finał z głową”. Nie tylko dlatego, że dzięki zbiórce zakupiony zostanie sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Nietypowa formuła Finału ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo podczas szalejącej pandemii. Orkiestra zagra tym razem wyjątkowo zdalnie, a pieniądze będzie można wpłacać zarówno na ulicy, jak i w domu, dzięki eSkarbonce – wirtualnej puszce wolontariusza.

Zdalnie czy nie, bez różnicy – Wrocław nie odpuści i jak zawsze zagra najgłośniej. Recepta jest prosta – jeden szczytny cel, wszystkie gatunki muzyczne i wszystkie pokolenia. Na scenie pojawią się m. in. zespół Raz Dwa Trzy, giganci polskiego rocka z Budki Suflera w towarzystwie pierwszego wokalisty zespołu Felicjana Andrzejczaka, stołeczny skład Vavamuffin, który odmienił polską scenę reggae, popowy innowator Baranovski, bezczelni metalowcy z Nocnego Kochanka, folkowa supergrupa Dagadana i – co jest największą niespodzianką – Majka Jeżowska!

Sercem wrocławskiego Finału będzie studio w Starym Klasztorze. Oprócz transmisji z koncertów możemy spodziewać się mnóstwa spotkań i rozmów ze związanych z Wrocławiem gośćmi, od lat wspierającymi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przez dwa dni będziemy również łączyć się z lokalnymi sztabami WOŚP i na bieżąco śledzić, co u nich się dzieje. Dodatkowo doświadczymy muzycznych pocztówek i archiwalnych materiałów z Pol’and’rock Festival, wzruszających dokumentów z poprzednich zbiórek i mnóstwo edukacyjnych wskazówek na temat ratowania zdrowia i życia. Ani sekundy nudy.

Równie niezwykłe będzie tym razem Światełko do Nieba. Symbol Finału przez lata ewoluował a Wrocław był jednym z pierwszych miast, które zamiast postawić na feerię przerażających zwierzęta fajerwerków wymyślał na bieżąco formułę tego symbolicznego momentu na nowo. To będzie wielka niespodzianka z mocnym i ciepłym przekazem, zarówno dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie Finału, jak i dla mieszkańców całej Polski.

Przekaz Jurka Owsiaka jest prosty – gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – zbiórka ogólnopolska https://www.wosp.org.pl

Organizatorem wrocławskiego Finału WOŚP z ramienia fundacji WOŚP jest agencja muzyczna LIONSTAGE http://lionstage.com

  1. Finał WOŚP we Wrocławiu odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka https://www.wroclaw.pl/prezydent-wroclawia

PROGRAM KONCERTÓW – Studio telewizyjne w Sali Gotyckiej

30.01.2021 Sobota

14:30 – DAWID PORTA & JAFIA
15:45 – PRZYBYŁ
17:10 – WROCLOVE GUITAR TOP & GOŚCIE
18:50 – RAZ DWA TRZY
20:40 – VAVAMUFFIN

31.01.2021 Niedziela

14:00 – DAGADANA
15:50 – MAJKA JEŻOWSKA
17:20 – BARANOVSKI
18:50 – BUDKA SUFLERA & FELICJAN ANDRZEJCZAK
20:30 – NOCNY KOCHANEK

PANELE, GOŚCIE, INFORMACJE WOŚP – Studio telewizyjne w Starym Klasztorze

30.01.2021

12:00 – Przywitanie widzów z JACEKIEM SUTRYKIEM Prezydentem Wrocławia.
12:45 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
15:20  – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
15:20 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
16:40  – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
18:15 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
20:10 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
21:55 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.

31.01.2021

9:00  – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
10:10 – PANEL MIEJSKI z udziałem: Dyrektor Wydziału Zdrowia I Spraw Społecznych Joanna Nyczak o szczepieniach  z naciskiem na szczepienia COVID, Beata Zwolińska – Hołod – o wrocławskich krasnalach i jak powstają, o krasnalu Jurka Owsiaka, Radek Michalski szef Biura Promocji Miasta.
10:50 – 29 LAT WROCŁAWSKIEGO FINAŁ WOŚP z udziałem m.in., Eweliny Pawlus oraz Konrada Imieli.
11:50 – PANEL – KULTUROWY WROCŁAW z udziałem Ziad Abouh Saled o swoich projektach, Louis Mendy o zacieśnianiu więzów polsko – senegalskich, Tatiana Iwanov o sytuacji na Białorusi, Luiggi Leoni – Włoski Muzyk.
12:50  – ORKIESTROWE STUDIO WRO

             + Połączenie online z OLGĄ TOKARCZUK – rozmowa o WOŚP.

13:50 – Spotkanie z zawodnikami PANTHERS WROCŁAW.
15:00 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

           + Spotkanie z zespołem DAGADANA,

            oraz Prezesem MPK Wrocław – Krzysztofem Balawejderem.

16: 50 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

            + Spotkanie z MAJKĄ JEŻOWSKĄ.

18:20 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

              + Spotkanie z BARANOVSKI.

19:50 –  ORKIESTROWE STUDIO WRO.
20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA.
20:06 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.

           +  Spotkanie z muzykami BUDKI SUFLERA.

21:40 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

            + Spotkanie z zespołem NOCNY KOCHANEK,

           Oraz Przedstawiciele sztabów z całego Wrocławia.

           Podsumowanie wrocławskiego Finału WOŚP.

  1. Transmisja online:

http://www.youtube.com/wroclaw.tv

https://www.facebook.com/wroclaw.wroclove

Więcej szczegółów znajdziecie na Facebooku na fanpage’u FINAŁ WOŚP Wrocław.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWłaścicielka Baru Jedzonko wystawia codziennie darmową gorącą zupę dla bezdomnych
Następny artykułŚwiatłogród. Największa zimowa atrakcja Wrocławia – do 14 lutego!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.