Inny niż zwykle 29. Finał WOŚP we Wrocławiu [PROGAM]

0

Niezwykłe okoliczności, niezwykły termin, niezwykły upór organizatorów, niezwykłe koncerty i rozmowy. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu będzie wydarzeniem pod każdym względem historycznym.

Podczas koncertów, które tradycyjnie odbywają się w Starym Klasztorze, zabraknie tym razem publiczności, ale możemy być pewni, że na ulicach nie zabraknie uzbrojonych w maseczki i czerwone serduszka tysięcy wolontariuszy.

To będzie „Finał z głową”. Nie tylko dlatego, że dzięki zbiórce zakupiony zostanie sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Nietypowa formuła Finału ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo podczas szalejącej pandemii. Orkiestra zagra tym razem wyjątkowo zdalnie, a pieniądze będzie można wpłacać zarówno na ulicy, jak i w domu, dzięki eSkarbonce – wirtualnej puszce wolontariusza.

Zdalnie czy nie, bez różnicy – Wrocław nie odpuści i jak zawsze zagra najgłośniej. Recepta jest prosta – jeden szczytny cel, wszystkie gatunki muzyczne i wszystkie pokolenia. Na scenie pojawią się m. in. zespół Raz Dwa Trzy, giganci polskiego rocka z Budki Suflera w towarzystwie pierwszego wokalisty zespołu Felicjana Andrzejczaka, stołeczny skład Vavamuffin, który odmienił polską scenę reggae, popowy innowator Baranovski, bezczelni metalowcy z Nocnego Kochanka, folkowa supergrupa Dagadana i – co jest największą niespodzianką – Majka Jeżowska!

Sercem wrocławskiego Finału będzie studio w Starym Klasztorze. Oprócz transmisji z koncertów możemy spodziewać się mnóstwa spotkań i rozmów ze związanych z Wrocławiem gośćmi, od lat wspierającymi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przez dwa dni będziemy również łączyć się z lokalnymi sztabami WOŚP i na bieżąco śledzić, co u nich się dzieje. Dodatkowo doświadczymy muzycznych pocztówek i archiwalnych materiałów z Pol’and’rock Festival, wzruszających dokumentów z poprzednich zbiórek i mnóstwo edukacyjnych wskazówek na temat ratowania zdrowia i życia. Ani sekundy nudy.

Równie niezwykłe będzie tym razem Światełko do Nieba. Symbol Finału przez lata ewoluował a Wrocław był jednym z pierwszych miast, które zamiast postawić na feerię przerażających zwierzęta fajerwerków wymyślał na bieżąco formułę tego symbolicznego momentu na nowo. To będzie wielka niespodzianka z mocnym i ciepłym przekazem, zarówno dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie Finału, jak i dla mieszkańców całej Polski.

Przekaz Jurka Owsiaka jest prosty – gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – zbiórka ogólnopolska https://www.wosp.org.pl

Organizatorem wrocławskiego Finału WOŚP z ramienia fundacji WOŚP jest agencja muzyczna LIONSTAGE http://lionstage.com

  1. Finał WOŚP we Wrocławiu odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka https://www.wroclaw.pl/prezydent-wroclawia

PROGRAM KONCERTÓW – Studio telewizyjne w Sali Gotyckiej

30.01.2021 Sobota

14:30 – DAWID PORTA & JAFIA
15:45 – PRZYBYŁ
17:10 – WROCLOVE GUITAR TOP & GOŚCIE
18:50 – RAZ DWA TRZY
20:40 – VAVAMUFFIN

31.01.2021 Niedziela

14:00 – DAGADANA
15:50 – MAJKA JEŻOWSKA
17:20 – BARANOVSKI
18:50 – BUDKA SUFLERA & FELICJAN ANDRZEJCZAK
20:30 – NOCNY KOCHANEK

PANELE, GOŚCIE, INFORMACJE WOŚP – Studio telewizyjne w Starym Klasztorze

30.01.2021

12:00 – Przywitanie widzów z JACEKIEM SUTRYKIEM Prezydentem Wrocławia.
12:45 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
15:20  – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
15:20 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
16:40  – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
18:15 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
20:10 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
21:55 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.

31.01.2021

9:00  – ORKIESTROWE STUDIO WRO.
10:10 – PANEL MIEJSKI z udziałem: Dyrektor Wydziału Zdrowia I Spraw Społecznych Joanna Nyczak o szczepieniach  z naciskiem na szczepienia COVID, Beata Zwolińska – Hołod – o wrocławskich krasnalach i jak powstają, o krasnalu Jurka Owsiaka, Radek Michalski szef Biura Promocji Miasta.
10:50 – 29 LAT WROCŁAWSKIEGO FINAŁ WOŚP z udziałem m.in., Eweliny Pawlus oraz Konrada Imieli.
11:50 – PANEL – KULTUROWY WROCŁAW z udziałem Ziad Abouh Saled o swoich projektach, Louis Mendy o zacieśnianiu więzów polsko – senegalskich, Tatiana Iwanov o sytuacji na Białorusi, Luiggi Leoni – Włoski Muzyk.
12:50  – ORKIESTROWE STUDIO WRO

             + Połączenie online z OLGĄ TOKARCZUK – rozmowa o WOŚP.

13:50 – Spotkanie z zawodnikami PANTHERS WROCŁAW.
15:00 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

           + Spotkanie z zespołem DAGADANA,

            oraz Prezesem MPK Wrocław – Krzysztofem Balawejderem.

16: 50 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

            + Spotkanie z MAJKĄ JEŻOWSKĄ.

18:20 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

              + Spotkanie z BARANOVSKI.

19:50 –  ORKIESTROWE STUDIO WRO.
20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA.
20:06 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.

           +  Spotkanie z muzykami BUDKI SUFLERA.

21:40 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

            + Spotkanie z zespołem NOCNY KOCHANEK,

           Oraz Przedstawiciele sztabów z całego Wrocławia.

           Podsumowanie wrocławskiego Finału WOŚP.

  1. Transmisja online:

http://www.youtube.com/wroclaw.tv

https://www.facebook.com/wroclaw.wroclove

Więcej szczegółów znajdziecie na Facebooku na fanpage’u FINAŁ WOŚP Wrocław.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane