Od początku grudnia Wroclavia po raz pierwszy w swej historii ozdobiona jest świąteczną iluminacją, która wprowadza odwiedzających centrum w wyjątkowy, zimowy nastrój. Jej motywem przewodnim jest piękno oszronionego zimowego lasu. Ponadto na gości Wroclavii czekać będą w grudniu liczne atrakcje i wydarzenia specjalne.

Dla wielbicieli świątecznego nastroju

Już na początku grudnia świątecznej przemianie uległo zarówno wnętrze Wroclavii, jak i jej otoczenie. Na zewnętrz, w pobliżu dębu „Przewodnika” gości wita 12-metrowa choinka ozdobiona bombkami w barwach złota, srebra i zieleni oraz świetlnymi gwiazdami.

– Zapraszamy wszystkich wrocławian do odwiedzenia Wroclavii w grudniu. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje, a także atmosfera naszego centrum, dodatkowo podkreślona przez zimową iluminację, wprowadzą naszych gości w magiczny, świąteczny czas – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

WROCLAVIA_iluminacja fontanny_poziom 0

Przy wejściu od strony skrzyżowania ul. Borowskiej i Dyrekcyjnej znajdują się dwa trójwymiarowe rowery, które w niezobowiązujący i dowcipny sposób nawiązują do wkładu Wroclavii w rozwój ruchu rowerowego (miejsca postojowe i ścieżki dla cyklistów). Wewnątrz, nad zlokalizowaną na poziomie 0 fontanną znajduje się duża, podwieszana choinka oraz zielone girlandy z kompozycją bombek, w strefie Grand Kitchen – choinka oraz siedziska w postaci prezentów, a w innych miejscach – świetlne kurtyny, które przywodzą na myśl dziko rosnące pnącza. Iluminacja Wroclavii odwołuje się do piękna natury i pozostaje z nią w zgodzie – cała dekoracja składa się ze 110 tysięcy energooszczędnych ledowych punktów świetlnych, które pobierają zaledwie 9,8 kWh prądu. Oświetlenie zostało zaprojektowane i wykonane przez firmę Multidekor, która realizowała świąteczne iluminacje Warszawy, Krakowa i Gdańska, a także pałacu w Wilanowe i Parku Oliwskiego.

WROCLAVIA_iluminacja Grand Kitchen

Z myślą o najmłodszych oraz amatorach dobrej kuchni

W dniach 8-10 grudnia we Wroclavii odbędą się bezpłatne mikołajowe warsztaty twórcze. Dzieci pod okiem animatora własnoręcznie wykonają bombki choinkowe, mikołaje i bałwanki. Stworzone w ten sposób ozdoby będą mogły posłużyć jako dekoracja choinki lub prezent dla najbliższych. W trakcie trzech dni na uczestników eventu czekać będzie Mikołaj, postać z filmu „Fernando” (którego premiera zapowiadana jest na styczeń) oraz mnóstwo zadań i konkursów z nagrodami. Natomiast w dniu 16 grudnia w strefie Grand Kitchen na poziomie +2 o świąteczną atmosferę zadba ambasadorka tej strefy, Beata Śniechowska.

WROCLAVIA_iluminacja wejścia dworcowego

Dla fanów zakupów

Na poszukujących świątecznych prezentów czekać będzie wyjątkowa oferta 180 sklepów Wroclavii. Wśród nich uwagę przyciągają m.in. propozycje z kategorii dom i wnętrze, moda i uroda, a także biżuteria i akcesoria. Dobrym pomysłem na upominek jest też karta podarunkowa Wroclavii ważna we wszystkich butikach na terenie centrum, którą można zakupić w recepcji i na stronie www.wroclavia.pl. Ponadto przed świętami klienci posiadający kartę stałego klienta Wroclavii będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek i ofert specjalnych, a także bezpłatnej usługi pakowania prezentów. Dla wygody wszystkich wrocławian, by ułatwić im ostatnie przedświąteczne zakupy w dniach poprzedzających Wigilię (21-23 grudnia) centrum będzie otwarte o godzinę dłużej, czyli w godz. 9.00-22.00.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBar Barbara będzie mieć nowego najemcę – szykują się zmiany
Następny artykułCentrum Innowacji PRZEJŚCIE już otwarte! [ZDJĘCIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.