Wirtualna rzeczywistość, szybki Internet, laptopy,  druk 3D, energorowery, dzięki którym można naładować sprzęt, książki na temat informatyki, komiksy, gry, niebanalny, oparty na sześciokątach wystrój  i… chrobotek reniferowy na ścianach  – dziś, tj. 7 grudnia 2017 w samym sercu Wrocławia (ul. Świdnicka 19)  rozpoczęło działalność Centrum Innowacji PRZEJŚCIE.

DSC_3805

Nowoczesne, świetnie wyposażone, a zarazem ekologiczne miejsce kultury, spotkań, rozrywki, edukacji, ekologii  i odpoczynku jest Filią nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Powstało na ruchliwym trakcie komunikacyjnym: w miejscu dawnego Przejścia Świdnickiego.

DSC_3845

– To wyjątkowe miejsce jest przeznaczone wrocławian w każdym wieku, także dla Seniorów – powiedział Andrzej Ociepa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

–  Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy Wrocławia czuli się tu dobrze i korzystali z Centrum Innowacji na wiele sposobów – dodał Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

DSC_3816

Liczące 300 metrów kwadratowych wnętrze zostało podzielone na pięć stref: informacyjną (miejsce zarządzania Centrum), gier i zabaw(turnieje gier planszowych oraz gier interaktywnych, prezentacja nowinek technologicznych), konferencyjną  (wielofunkcyjne miejsce spotkań, wystaw, prezentacji, warsztatów w większym gronie), warsztatową (edukacja małych grup: kursy, szkolenia komputerowe w mniejszym gronie) i relaksu (e-czytelnia, gdzie można się zrelaksować, skorzystać z tabletów, e-czytników).

DSC_3843

Więcej informacji (w tym godziny otwarcia i harmonogram zajęć) znajdą Państwo na stronach:

www.biblioteka.wroc.pl/przejscie
www.facebook.com/ciprzejscie

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚwiąteczne iluminacje Wroclavii – wśród nich trójwymiarowe rowery i wisząca choinka
Następny artykułNowe kulinarne miejsca na mapie Wrocławia. Wygraj voucher na warsztaty kulinarne z Kurtem Schellerem [KONKURS]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.