W poszukiwaniu designu we Wrocławiu warto udać się w jedno miejsce – do Galerii Wnętrz Domar. Od niedawna można tam również dobrze zjeść. Otwarto Studio Kulinarne Browar Mieszczański szefów kuchni Piotra Kucharskiego i Tobiasza Hermana oraz restaurację Kuchnia Marche.

Każdy entuzjasta designu dobrze zna adres Galerii Wnętrz Domar. Od lat stanowi ona miejsce, w którym można kupić wyjątkowe meble i niepowtarzalne artykuły wyposażenia wnętrz. Choć Domar funkcjonuje we Wrocławiu od wielu lat, to jednak nieustannie zmienia się i dostosowuje do potrzeb swoich klientów i najemców. Jedną z ostatnich zmian jest otwarcie Kuchni Marche i Studia Kulinarnego Browar Mieszczański. – Galeria Wnętrz Domar to ponad 18 000 m2, na których przeszło 100 najemców oferuje swoje produkty i usługi. Tak bogata oferta sprawia, że nasi klienci spędzają u nas sporo czasu. Poszerzenie jej o nowe miejsca gastronomiczne niewątpliwie zwiększa komfort robienia zakupów. – mówi Jakub Wallner dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

Studio kulinarne

Od niedawna klienci Domaru nie muszą robić zakupów z pustym żołądkiem. Na poziomie 0 znajduje się Kuchnia Marche serwująca zarówno tradycyjne śniadania, takie jak jajecznica czy kanapki, jak i obiady – dania mączne, różnego rodzaju ryby i mięsa. – Obowiązuje u nas system sprzedaży na wagę. Oferta zaś jest bardzo bogata, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszą się pierogi oraz świeże sałatki i koktajle. Ważne jest, że nie używamy mikrofalówek, wszystko zawsze jest świeże – tłumaczy szef kuchni w Kuchnia Marche Beata Jasińska. Warto zaznaczyć, że w Kuchni Marche można zjeść nie tylko smacznie, ale i tanio. Studenci i uczniowie kupują tam z 20% rabatem, natomiast na godzinę przed zamknięciem każdy klient otrzymuje 50% rabat na wszystko.

kuchnia marche domar

Piętro wyżej, na poziomie 1 można z kolei doznać nieco innych wrażeń kulinarnych. Studio Kulinarne Browar Mieszczański to gratka dla miłośników gotowania i smakowania. Można spotkać tam i uczyć się sztuki gotowania o takich znanych szefów kuchni jak: Kurt Scheller, Tomasz Deker, Dariusz Kuźniak czy Dawid Szkudlarek. Odwiedzający mogą wziąć udział w warsztatach kulinarnych, na których poznają podstawy gotowania, dowiedzą się jak, kiedy i gdzie kupować najlepsze produkty spożywcze, nauczą się technik posługiwania się kuchennymi sprzętami, a wszystko to pod okiem najlepszych szefów kuchni. Wśród warsztatów można znaleźć: kuchnię francuską, tajską, indyjską, Ravioli i Tortellini czy pierogów na 10 sposobów. Poza warsztatami można także wynająć studio na potrzeby spotkania biznesowego, jak i organizację warsztatów integracyjnych w kulinarnym stylu.

studio kulinarne w Domarze 2

Poza Kuchnią Marche i Studiem Kulinarnym działa także foodtruck Tommy Yummy serwujący dania kuchni orientalnej.

Gastronomia działająca na terenie Galerii Wnętrz Domar to kolejny ukłon w stronę jej klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. – Staramy się dostarczać naszym klientom wszystkiego, czego mogą potrzebować. Prezentujemy najnowsze trendy, oferujemy bezpłatne porady architekta, organizujemy Noc z Designem, ale dbamy też o to, by wizyta w Galerii była komfortowa. Nasi goście mogą zrobić zakupy, smacznie zjeść, skorzystać z apteki, banku i nie martwić się o miejsce postojowe dla auta, ponieważ z naszego parkingu mogą korzystać przez 4 godziny za darmo. Kolejnym udogodnieniem będzie parking wielopoziomowy, którego budowa już się rozpoczęła, i który oddamy do dyspozycji już w przyszłym roku. – dodaje J. Wallner.

Piotr Kucharski

więcej informacji: https://studiokulinarnebm.pl/

——————-

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania jest voucher na dowolne warsztaty w Studiu Kulinarnym Browar Mieszczański. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Jakie jest Twoje ulubione danie i dlaczego?

Najbardziej kreatywną odpowiedź nagrodzimy. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 15.12.2017r. do godz. 23:00. Konkurs rozstrzygniemy 16.12.2017r.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCentrum Innowacji PRZEJŚCIE już otwarte! [ZDJĘCIA]
Następny artykułTo jej twarz zostanie wyrzeźbiona – wybrano wrocławską Eurydykę
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.