Joanna Kuciel-Frydryszak, portret w lokalu Literatka.

Już w czwartek, 11 stycznia, autorka bestsellerowych „Chłopek” weźmie udział w spotkaniu towarzyszącym wystawie „Broń i chroń” Ali Savashevich w 66P Subiektywnej Instytucji Kultury we Wrocławiu. Przed nami wyjątkowa rozmowa pisarki, artystki i kuratorki. Wstęp wolny.

 „Chłopki. Opowieści o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak (wyd. Marginesy) w ciągu pół roku rozeszły się w 300 tysiącach egzemplarzy. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę wiejskich kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie. To kolejny, po książce „Służące do wszystkiego”, bestseller wrocławskiej pisarki i dziennikarki.

Opowieści o naszych babkach w 66P

Wystawa „Broń i chroń” Ali Savashevich zakorzeniona jest w międzypokoleniowych doświadczeniach kształtowania kobiet do znoszenia trudów pracy i spełniania oczekiwań społecznych. Z kolei książki Joanny Kuciel-Frydryszak opisują ciężką codzienność kobiet w patriarchalnej, przedwojennej Polsce. Osadzone w historii wyzysku obie narracje odnajdują w niej i wzmacniają równoległy wątek – herstorię kobiecej siły i walki o zmianę.

Podczas finisażu z udziałem Joanny Kuciel-Frydryszak, Ali Savashevich i kuratorki wystawy, Joanny Sokołowskiej, porozmawiamy o pracach artystki w autorskiej perspektywie „opowieści o naszych babkach”. Podejmiemy także temat zmieniających się relacji pracy i płci przez pryzmat doświadczeń zawodowych pisarki, artystki i kuratorki – zapowiadają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia (czwartek) o godz. 18:00 w 66P Subiektywnej Instytucji Kultury we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda 66 (PIEKARNIA Żywa Kultura). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wystawa Ali Savashevich trwa do 13 stycznia. Można ją oglądać od środy do soboty w następujących godzinach: śr. 14:00-18:00, czw. 14:00-20:00, pt. i sob. 14:00-18:00.

Więcej informacji: https://66p.pl/finisaz-wystawy-bron-i-chron-spotkanie-z-joanna-kuciel-frydryszak-ala-savashevich-i-joanna-sokolowska

________

66P to niezależna przestrzeń dla sztuki, zlokalizowana w hubie kulturalnym PIEKARNIA Żywa Kultura, której motto brzmi: „Działamy subiektywnie. Pokazujemy sztukę, która porusza, bo naszą rzeczywistość zmieniają emocje. Wierzymy w artystów i ich pomysły”. Dotychczas w 66P swoje wystawy prezentowali m.in. Zbigniew Libera, Anna Szpakowska-Kujawska, Kościół Nihilistów, Monika Falkus, Adam Kozicki czy Inside Job. Więcej: www.66p.pl

PIEKARNIA Żywa Kultura to młode miejsce spotkań ludzi i żywej kultury zlokalizowane na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Pod jednym dachem znajdują się tu galerie sztuki, teatry, studio artystyczne i filmowe, ale również przestrzenie mieszkalne. Gospodarzami PIEKARNI (jak i 66P) są Renata i Rafał Jarodzcy, którzy dokonali rewitalizacji historycznego budynku dawnej piekarni garnizonowej. Więcej: www.piekarniazywakultura.pl

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDlaczego nauka języka angielskiego ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym świecie biznesu?
Następny artykułPierwsza na świecie galeria Toy Piano powstała we Wrocławiu! Odkryj świat malutkich pianin
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.