Specjalistyczne szkolenia NX CAD/CAM we Wrocławiu

0

Siemens NX jest zintegrowanym rozwiązaniem wspomagającym efektywne i szybkie opracowywanie nowych wyrobów. To nowoczesny system CAD/CAM/CAE, który stanowi duże wsparcie dla prac związanych z rozwojem produktów. Służy do obsługi projektów w wielu branżach przemysłu, wspomaga tworzenie analiz inżynierskich i pozwala obniżyć koszty produkcji.

Jaka firma organizuje kursy CAD/CAM? Dla kogo są dedykowane? Jakie programy spełnią oczekiwania zaawansowanych użytkowników NX? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

W jakich terminach odbywają się szkolenia?

NX bazuje na najbardziej rozpowszechnionym na świecie kernelu PARASOLID. Jego właścicielem jest Siemens Digital Industries Software. System NX posiada budowę modułową, dzięki czemu można go skonfigurować wedle własnych potrzeb i dopasować do potrzeb przedsiębiorstwa. Wyposażony został w specjalizowane aplikacje, które umożliwiają prace w szerokiej gamie zadań projektowych.

Szybkie wdrożenie systemu w praktyce jest możliwe dzięki specjalistycznym szkoleniom, które odbywają się cyklicznie w wielu polskich miastach. Z oferty instytucji szkoleniowych chętnie korzystają zarówno początkujący użytkownicy NX, jak i doświadczeni inżynierowie oraz projektanci.

Jakie programy obejmują szkolenia?

Kursy CAD są organizowane na poziomie podstawowym i rozszerzonym. NX CAD 1 to szkolenie przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z oprogramowaniem. Celem kursu na poziomie podstawowym jest zapoznanie się z interfejsem oraz nabycie praktycznych umiejętności związanych z tworzeniem dokumentacji technicznej 2D czy modelowaniem 3D części i złożeń. NX CAD 2 jest szkoleniem na poziomie rozszerzonym, z którego mogą skorzystać bardziej zaawansowani użytkownicy. W programie znajduje się m.in. tworzenie zaawansowanej dokumentacji technicznej, wirtualnych modeli, zaokrągleń o zmiennych parametrach.

Kursy CAM obejmują frezowanie (3 i 5-osiowe), toczenie i wycinanie. Szkolenie CAM na poziomie podstawowym jest polecane osobom, które pracują od niedawna z NX. Po odbyciu kursu zdobędą wiedzę na temat podstaw technologii CNC oraz poznają tajniki operacji 3-osiowych. Zaawansowane szkolenie CAM pozwala na nabycie umiejętności z zakresu frezowania wieloosiowego i tworzenia wirtualnych modeli przystosowanych do symulacji obróbki. Osoby, które chcą poszerzyć wiedzę o wyspecjalizowane narzędzia, powinny wybrać program NX CAM – toczenie. 

Gdzie się odbywają szkolenia CAD/CAM?

Kursy Siemens NX są przeprowadzane stacjonarnie i online. Odbywają się w pełni wyposażonych salach szkoleniowych lub w formie interaktywnego pokazu. Uczestniczy szkolenia mogą liczyć na wsparcie specjalistów z dziedziny NX podczas wykonywania ćwiczeń i dostęp do pomocy dydaktycznych. Po zakończeniu kursu otrzymują certyfikat, który potwierdza wiedzę oraz umiejętności zdobyte z danego zakresu tematycznego. Oferta została stworzona zarówno z myślą o pracownikach firm komercyjnych, jak i jednostek edukacyjnych. 

Kto jest organizatorem kursów CAD/CAM?

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się szkolenia organizowane przez firmę CAMdivision. Z reguły odbywają się w przestronnych i klimatyzowanych salach konferencyjnych na terenie Wrocławia lub Rzeszowa bądź w trybie online. Z terminarzem szkoleń stacjonarnych można zapoznać się na stronie internetowej CAMdivision. W ramach kompleksowej oferty dostępne są kursy NX CAD/CAM, Solid Edge oraz TEAMCENTER na różnych poziomach zaawansowania. Na wybrane szkolenie warto zapisać się online, poprzez wypełnienie formularza kontaktowego.

Podsumowanie

Kursy CAD/CAM umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności i wykorzystanie ich w codziennej pracy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze konkretnego szkolenia, warto zapoznać się szczegółowo z programem. Najlepiej skorzystać z oferty profesjonalnych firm, które zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów NX i posiadają wpis do rejestru instytucji szkoleniowych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Plenerowa scena Teatru Muzycznego CAPITOL. Bezpłatny koncert przy nasypie
Następny artykułŚwięto Wrocławia rusza już jutro! Bezpłatne koncerty, uroczysta Sesja Rady Miejskiej i Msza w intencji mieszkańców[PROGRAM]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.