Gdzie na jesienny spacer we Wrocławiu? 6 magicznych miejsc

0
Pergola
fot. Kamil Chorągwicki

Jesień to idealna okazja do tego, aby spędzić czas wolny na świeżym powietrzu. Przechadzka po klimatycznym miejscu lub parku pozwala na chwilę relaksu i wyciszenie się po całym tygodniu pracy. Gdzie się wybrać jesienią na spacer we Wrocławiu? Podpowiadamy!

Prezentujemy 6 naszych ulubionych miejsc na spacer we Wrocławiu. 

Park Popowicki

Jeżeli posiadasz psiego przyjaciela lub wolisz spacerować po parkach z wygodnymi ścieżkami i ogromnymi polanami – koniecznie przyjdź do Parku Popowickiego. Oprócz klasycznych dróg prowadzących między drzewami, znajdziesz również otwartą przestrzeń, z której najbardziej zadowolony będzie każdy czworonóg.

W parku znajduje się również ogrodzone miejsce z placem zabaw dla najmłodszych oraz siłownia na wolnym powietrzu dla sportowców.

Park Popowicki
fot. Kocham Wrocław

Park Zachodni

Park Zachodni jest jednym z największych parków we Wrocławiu. Spacer po jego ścieżkach zajmuje całkiem sporo czasu, ale, zwłaszcza w okresie jesiennym, warto się do niego wybrać. Oprócz niesamowitej roślinności w parku można zobaczyć m. in. pozostałości po nagrobkach, elementy architektury cmentarnej, podniszczony schron piechoty oraz cmentarz żydowski. Obecnie park ma raczej charakter rekreacyjno-sportowy.

Świetnie nadaje się do uprawiania sportów biegowych po wytyczonej ścieżce do joggingu. Na terenie parku znajduje się również boisko, place zabaw dla dzieci oraz stanowiska do gier w szachy. Ponadto Park Zachodni posiada bardzo ciekawą historię.

Park Zachodni
fot. Kocham Wrocław

Wały nad rzekami

Wały nad Odrą jesienną porą są niezwykle urokliwe. Kolorowe liście na drzewach, cisza i spokój od miejskiego zgiełku. Czy można się bardziej zrelaksować i odpocząć po całym tygodniu pracy? We Wrocławiu na spacer po wałach można wybrać się w wielu miejscach – proponujemy spacer na wałach w okolicy ul. Zawalnej lub Parku Popowickiego.

Nie tylko wały nad Odrą nadają się do jesiennych przechadzek. Popularny jest również spacer ścieżką edukacyjną Jarnołtów-Ratyń, liczącą 6,5km. Trasa wiedzie po terenach Parku Krajobrazowego „Dolina Bystrzycy” i liczy aż 14 przystanków opatrzonych odpowiednią tablicą informacyjną.

Wały nad rzeką
fot. Kocham Wrocław

Pergola i Park Szczytnicki

Idealnym miejsce na jesienny spacer jest również kompleks Hali Stulecia. Pergola w jesiennej aurze zachwyca chyba każdego. Roślinność obrastająca XX-wieczne kolumny wzbudza przyjemne uczucia i pozwala na chwilę odpoczynku od codzienności. To miejsce jednak jest najpiękniejsze po zmroku – kiedy lampy oświetlają cały kompleks, a znajdująca się obok fontanna multimedialna tworzy niesamowity klimat

Będąc na Pergoli nie sposób zajrzeć również do sąsiadującego z kompleksem Parku Szczytnickiego, który został zaprojektowany w stylu angielskim w XVIII wieku, z małego obrębu lasu na terenie Starych Szczytnik. Park w późniejszych wojnach napoleońskich został zdewastowany, jednak bardzo szybko przywrócono go do niemal pierwotnego stanu. Na początku XX wieku Park Szczytnicki cieszył się ogromną popularnością wśród wrocławskiej elity. Spacerując, warto zwrócić również uwagę na drewniany kościół z przełomu XVI i XVII wieku, który stanowi niecodzienne serce tego miejsca.

Pergola
fot. Kamil Chorągwicki

Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Tworząc listę miejsc idealnych na jesienny spacer nie można zapomnieć o takich miejscach jak Bulwar Dunikowskiego. Bulwar od jakiegoś czasu bardzo popularne miejsce do spędzania czasu ze znajomymi, ale warto również zwrócić uwagę na inne aspekty tego miejsca. Tereny zielone otaczające bulwar sprzyjają odpoczynkowi, a znajdujący się niedaleko Pomnik Ofiar UPA oraz Bastion Ceglarski są niezwykłym urozmaiceniem spaceru. Podczas przechadzki można również dotrzeć do Muzeum Narodowego, którego fasada w okresie jesiennym pokrywa się pięknym, czerwonym bluszczem. Wytrwali spacerowicze mogą także dotrzeć do znajdującego się niedaleko Parku Juliusza Słowackiego i w ciszy zachwycać się tegoroczną jesienią.

zdjęcie bulwaru Dunikowskiego
fot. Janusz Krzeszowski

Magiczny spacer we Wrocławiu po Ostrowie Tumskim

Ostrów Tumski stanowiący jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych we Wrocławiu, to równocześnie ciekawa destynacja jesiennych spacerów. Wieczorową porą Ostrów zamienia się w klimatyczne miejsce, przypominające uliczki Paryża z filmu „O północy w Paryżu”. Nawet chłód nie przeszkadza spacerowiczom w zachwycaniu się odnowionymi kamienicami i pięknymi uliczkami.

Ostrów Tumski
fot. Janusz Krzeszowski

Sprawdź również: Wrocław jesienią: 5 lokali idealnych na chłodniejsze dni

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Koniec tablic rejestracyjnych DW, nowe zaczynać się będą od DX. Od kiedy?
Następny artykułNowy krasnal we Wrocławiu z Dolnośląskim Gryfem w rękach
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl