Na zewnątrz piękna pogoda? Skłania to do spacerów nie tylko mieszkańców miasta, ale także tłumnie przybywających tutaj turystów. Gdzie pójść, żeby zobaczyć wszystkie najpiękniejsze wrocławskie miejsca?

Rynek

fot: mrpaciorek
fot: mrpaciorek

Tego miejsca nikomu nie trzeba przedstawiać. Z jego piękna mieszkańcy mogą być dumni. Zachwyca wszystkich, niezależnie od wieku, czy pochodzenia. W każdej z sąsiadujących uliczek i przejść znajdzie się coś ciekawego. A jest co eksplorować, Wrocławski rynek ma powierzchnię prawie 4 hektarów!

Bulwary nad Odrą

I_miejsce_OI_PB_rewitalizacja_bulwaru_Xawerego_Dunikowskiego_005
fot. mat. prasowe

Te malownicze tereny ciągną się wzdłuż Odry i innych wrocławskich kanałów wodnych. Spacerując wzdłuż nich w gorący dzień możemy poczuć chłodną bryzę a jednocześnie podziwiać okolicę. Bulwary Xawerego Dunikowskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich zostały w 2016 roku przebudowane aby jeszcze lepiej służyć spacerującym. Dodano nowe krzesła i ławki oraz posadzono wiele drzew i kwiatów. Jeżeli wasz poziom energii pozwala na jeszcze bardziej aktywny wypoczynek, wzdłuż Odry można wynająć kajak lub rower wodny i przemierzać ją na własną rękę.

Ostrów Tumski

Wroclaw_-_Ostrow_TumskiTo ulubione miejsce wielu nowo poślubionych par – właśnie to miejsce często wybierają na swoje sesje ślubne. Nic dziwnego, jest tam naprawdę pięknie! Kładka zakochanych, widok na Odrę, wszystko to buduje bardzo romantyczną atmosferę. Z Ostrowa Tumskiego można również popłynąć na rejs łodzią i zwiedzić miasto w alternatywny sposób.

Pergola i Hala Stulecia

pergola

Położona przy Hali Stulecia Pergola zachęca spacerowiczów nie tylko pięknymi widokami. Od maja do października odbywają się tam pokazy multimedialne Wrocławskiej Fontanny. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w naszym mieście. Warto jednak zobaczyć także okolice Pergoli, Wrocławskie Centrum Kongresowe, Muzeum Sztuki Współczesnej i oczywiście samą Halę Stulecia.

Wzgórze Partyzantów

fot. wroclawnadodra.pl
fot. wroclawnadodra.pl

Ci, którzy szukają ciekawego miejsca na spacer w bliskiej odległości od rynku, nie zawiodą się odwiedzając okolice Wzgórza Partyzantów. Ten historyczny budynek jest pozostałością po dawnym Bastionie Sakwowym. Kiedyś była to część fortyfikacji Wroclawia. Okala go również Odra z pięknym bulwarem.

Park Szczytnicki

fot. visitwroclaw.eu
fot. visitwroclaw.eu

Dla tych, którzy wolą spacerować z dala od miejskiego zgiełku, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do Parku Szczytnickiego. Jest to jeden z największych parków w mieście i zajmuje powierzchnię około stu hektarów. Można tam wziąć głęboki oddech, odpocząć, zorganizować piknik z rodziną i oczywiście odkrywać wszystkie zakątki spacerując.

MAPA MIEJSC

Artykuł o Hostelach we Wrocławiu – naciśnij i przeczytaj o naszych polecanych hostelach

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMagiczne wieczory z muzyką w Arsenale [29 czerwca – 8 lipca] – KONKURS
Następny artykułWrocław na weekend: 7 najciekawszych wydarzeń [6-8 lipca 2018]
Odkryj Wrocław na nowo