Magiczne wieczory z muzyką w Arsenale [29 czerwca – 8 lipca] – KONKURS

0
fot. mat. prasowe

Już 29 czerwca rozpocznie się XXII Festiwal Muzyki Kameralnej ,,Wieczory w Arsenale”. Potrwa do 8 lipca.

Orkiestra Kameralna Wratislavia i jej dyrektor artystyczny Jan Stanienda zapraszają na Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”. Publiczność będzie mogła posłuchać plenerowych koncertów na dziedzińcu zabytkowego Arsenału we Wrocławiu w dniach od 29 czerwca do 8 lipca. Arsenał to urokliwe miejsce, gdzie architektura i muzyka, plenery i wieczorny śpiew ptaków, jak też aromatyczna kawa w przerwie występów tworzą szczególną, niezapomnianą harmonię. To na pewno będzie udany początek tegorocznych wakacji!

Wieczor_1
fot. mat. prasowe

Nie zabraknie wielkich muzycznych atrakcji, zarówno pod względem repertuaru, jak też doboru ciekawych artystów. Znany niemiecki pianista Hinrich Alpers przedstawi podczas inauguracji festiwalu interesującą i rzadko wykonywaną kameralną wersję Koncertów fortepianowych Beethovena (Koncert G-dur i Koncert Es-dur). Finał „Wieczorów” (8 lipca) uświetni muzyka Antonia Vivaldiego. Usłyszeć będzie można szereg koncertów Vivaldiego na różne składy instrumentów. 4 lipca zabrzmi komplet sześciu niezwykłych, bo napisanych jeszcze w okresie dzieciństwa Sonat Gioacchina Rossiniego, przyszłego mistrza włoskiej opery, autora m.in. „Cyrulika sewilskiego”.

Śpiewaczki Paulina Horajska i Gabriela Gołaszewska przy udziale pianisty Krzysztofa Trzaskowskiego zaprezentują się w pieśniach i ariach m. in. Mozarta, Rossiniego, Pucciniego, Chopina i Moniuszki. Z kolei skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska z pianistką Joanną Kacperek zagrają wybór wspaniałych kompozycji kameralnych, w tym Sonatę „Kreutzerowską” Beethovena oraz utwór „Driady i Pan” z cyklu „Mity” Karola Szymanowskiego.

Tradycją „Wieczorów w Arsenale” są także specjalne koncerty, poświęcone lżejszemu repertuarowi, wykraczającemu poza sferę muzyki klasycznej. Są to wydarzenia, na których goszczą wybitni piosenkarze, aktorzy, zespoły polskie i zagraniczne. 6 lipca Festiwal uświetnią swoim występem Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz, którzy wraz z innymi muzykami zaprezentują się w programie zatytułowanym „Czuła Reguła”. Ceniony i popularny piosenkarz oraz równie znana wokalistka współpracę muzyczną podjęli już kilkanaście lat temu. Usłyszymy szereg ich wspólnych piosenek, a koncert ten będzie z pewnością jedną z największych atrakcji tegorocznego festiwalu. Wszystkie występy rozpoczynają się o godz. 20.

Plakat_2018

Aby uzyskać informację o biletach, kliknij TUTAJ.

KONKURS!!

Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są podwójne bilety na 3 koncerty – 6.07, 7.07 lub 8.07.

3 pierwsze osoby, które napiszą do nas wiadomość mailową na adres: redakcja@kochamwroclaw.pl z informacją na który z koncertów chciałyby się wybrać – otrzymają od nas podwójne zaproszenia!

UWAGA – 1 osoba, może wygrać tylko 1 podwójne zaproszenie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułVertigo Summer Jazz Festiwal w lipcu – wygraj karnety i bilety na koncerty!
Następny artykułGdzie na wiosenny spacer we Wrocławiu? [MAPA + TRASY SPACEROWE]
Odkryj Wrocław na nowo