a

W dniach od 29 marca do 7 kwietnia miłośnicy kuchni włoskiej mają okazję do podróży przez smaki i aromaty Italii, nie wyjeżdżając poza granice Wrocławia. Na placu przy ulicy Szewskiej, przy malowniczym kościele św. Marii Magdaleny, zagości Jarmark Produktów Włoskich. To wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga zarówno smakoszy, jak i entuzjastów kultury włoskiej.

Bogactwo regionów Italii 

Wśród urokliwych straganów zagoszczą wystawcy z różnych regionów Włoch, przynosząc ze sobą największe skarby kulinarnego dziedzictwa. Na jarmarku można podziwiać i delektować się bogactwem smaków, jakie oferuje kuchnia włoska. Wśród wyrobów dostępnych na straganach znajdziemy salami, szynkę Culatello, makarony w różnych kształtach i smakach, pasty migdałowe, wyborne ciasteczka cannoli siciliani, a także sery parmeggiano reggiano, pecorino, oraz sery z dodatkiem pieprzu czy pistacji. Nie zabraknie również oliwek, suszonych pomidorów, oliwy z oliwek oraz chrupiącego, tradycyjnego chleba.

Rękodzielnicze drobne przyjemności

Jarmark Produktów Włoskich to nie tylko kulinarna uczta, lecz również prawdziwy festiwal rzemiosła i rękodzieła. Oprócz wyśmienitych smakołyków, na straganach można znaleźć ręcznie wykonane ozdoby, które dodadzą włoskiego uroku każdemu domowi.

Uczta dla smakoszy

Jarmark czynny jest w godzinach od 10.00 do 20.00, co daje wystarczająco dużo czasu, aby delektować się każdym kęsem i zapoznać się z bogactwem oferty, jaką przygotowali wystawcy.

Wstęp jest wolny, więc każdy może swobodnie przenieść się w krainę włoskich smaków i aromatów.

Wrocławski Jarmark Produktów Włoskich to doskonała okazja do odkrycia prawdziwego bogactwa kulinarnego dziedzictwa Italii, nie wychodząc poza granice miasta. To niepowtarzalna możliwość podróży przez smaki, zapachy i kulturę jednego z najbardziej cenionych regionów kulinarnej mapy świata.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAbstrakcyjny i historyczny – Cocktail Bar we Wrocławiu pod patronatem Salvadora Dalego
Następny artykułWrocław: Bastion Sakwowy w nowej odsłonie. Iluminacje i Fontanna wkrótce otwarte!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.