Stać się legendą to fantazja wielu, jednak doświadczają tego nieliczni. Nierzadko bycie legendą okupione jest wielkim kosztem, czasem nawet…życiem. Odwieczne, niedoścignione marzenie o pomniku trwalszym niż ze spiżu udało się zrealizować zespołowi Dżem, z wokalistą Ryśkiem Riedlem na czele.

Na polskiej scenie muzycznej Dżem stał się kultowy i zapisał się na stałe w historii muzyki rockowo-bluesowej. Muzyka grupy poruszyła niejedno serce, zbuntowała niejednego młodego człowieka przeciwko systemowi i dawała nadzieję w smutnych realiach Polski lat 70. Dla niektórych Dżem to więcej niż tylko zespól muzyczny. Postać wokalisty Ryszarda Riedla weszła na stałe do polskiej popkultury. Jego historia stała się inspiracją dla innych twórców. Najbardziej znany stał się film Jana Kidawa-Błońskiego z 2005 roku, który był wielokrotnie nominowany i nagradzany.

9 maja 2017 r. w hali Orbita odbędzie się widowisko teatralno-muzyczne Skazany na bluesa, będące poruszającą historią o przyjaźni, wolności i miłości, lecz przede wszystkim o nie zawsze wygranej walce z samym sobą. Czego będzie można się spodziewać?! Pięknej opowieści o historii zespołu, kilkudziesięciu aktorów Teatru Śląskiego, grającej na żywo kapeli, klimatu śląskich malarzy naiwnych, nieśmiertelnych piosenek Dżemu oraz wielu, wielu emocji – od prawdziwej radości do szczerych wzruszeń.

O widowisku pisano niemało, a premiera odbiła się dużym echem i zainteresowaniem ze strony mediów. Jedna z wiodących gazet zrecenzowała spektakl słowami: „Skazany na bluesa w Teatrze Śląskim w Katowicach jest jak narkotyk. Uzależnia i wciąga z każdą kolejną minutą (…). Premierowy wieczór zakończył się kilkunastominutową owacją na stojąco, podwójnym bisowaniem i głośnym skandowaniem imienia Riedla.” To trzeba zobaczyć!

Data: 2017-05-09 (wtorek)

Miejsce: Hala Orbita

Godzina: 19:00

Bilety: 79 zł, 99 zł, 109 zł i 129 zł / tixer.pl

Więcej informacji dotyczących wydarzenia oraz bilety można znaleźć na stronie:

https://tixer.pl/skazany-na-bluesa-2-wroclaw-2017-05-09-1900,245,10157.html

KONKURS!
Mamy dla Was podwójną wejściówkę na wydarzenie. Szczegóły na naszym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/Wroclaw/?ref=bookmarks.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWro Fashion Foto w DH Renoma – niezwykła wystawa
Następny artykułPierwszy pokaz fontanny multimedialnej w tym sezonie już jutro!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.