Osiem kondygnacji (w tym jedna podziemna), pięć pięter ze 122 pokojami
i ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni użytkowej – na terenie wrocławskiego lotniska rozpoczęła się budowa nowego hotelu. To kolejna inwestycja realizowana przez Port Lotniczy Wrocław, która podniesie komfort podróżujących z i do stolicy Dolnego Śląska. Pierwszych gości nowy hotel powita już pod koniec 2025 roku. 

Rozpoczęta właśnie budowa hotelu to kolejny krok w rozwoju lotniska i wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, a także reakcja na systematycznie rosnącą liczbę obsługiwanych pasażerów. W 2023 roku z usług Portu Lotniczego Wrocław skorzystało rekordowe 3,9 miliona pasażerów. Hotel zlokalizowany na terenie lotniska ma jeszcze bardziej zwiększyć komfort korzystania z bogatej oferty portu. Po ukończeniu inwestycji obiekt będzie funkcjonować w ramach sieci Hampton by Hilton.  

Komfort pasażerów to nasz priorytet, a nowy hotel tuż przy terminalu będzie wyjątkowym udogodnieniem, zwłaszcza dla pasażerów podróżujących z samego rana czy też przylatujących wieczorem. Jestem przekonany, że podróżni będą z niego chętnie korzystać – mówi Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław. 

Komfort pasażerów 

– Wzrost liczby pasażerów musi iść w parze z podnoszeniem jakości obsługi, do czego przykładamy szczególną uwagę. Nowy hotel to ogromny krok na drodze ku podniesieniu standardów. To również strategiczna inwestycja w infrastrukturę towarzyszącą, która zwiększy komfort pasażerów i da im możliwość noclegu bezpośrednio przy lotnisku – mówi Przemysław Myszakowski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław. 

W nowym obiekcie goście będą mieli do wyboru zakwaterowanie w pięciu opcjach: 73 pokoje typu „Family” z podwójnym łóżkiem i dodatkowo rozkładaną sofą (polecane
w szczególności dla rodzin z dziećmi), 33 pokoje typu „Twin” z dwoma łóżkami, po 7 pokoi typu „King” z powiększoną przestrzenią i wanną lub z powiększonym łóżkiem oraz 2 pokoje dla osób z niepełnosprawnościami. Na parterze znajdzie się lobby z obszerną częścią barowo-restauracyjną. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu na wrocławskim lotnisku to niemal 5 011 metrów kwadratowych. 

Szereg udogodnień dla gości 

Hotel będzie usytuowany tuż obok parkingu B, przy wjeździe na teren lotniska. Obiekt spełni wytyczne marki Hampton by Hilton z szeregiem udogodnień dla gości i podróżnych Portu Lotniczego Wrocław. Techniki wykorzystane przy budowie zapewnią odpowiednią izolację dźwiękową. Dodatkowo do hotelu będą przylegać część ogrodowa i tarasy. Goście hotelu będą mieli do dyspozycji strefę fitness zlokalizowaną na najwyższym piętrze,
z której doskonale widoczny będzie terminal lotniska oraz startujące i lądujące samoloty. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTrzonolinowiec do remontu! Mieszkańcy otrzymają lokale zastępcze
Następny artykułZielony Wrocław wiesza budki lęgowe dla ptaków
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.