Czas tajemnic, czas fantastyki, czas zabawy i cudownie spędzonych chwil w urokliwym otoczeniu. No właśnie… Czas. To właśnie on jest głównym tematem tegorocznych Dni Fantastyki, odbywających się od piętnastu lat na terenie CK Zamek i przylegającego mu parku we Wrocławiu. Już dziś, 5 lipca zaczyna się jubileuszowe święto wrocławskiej fantastyki! Potrwa do niedzieli i gwarantujemy Wam, że ten czas na długo zapadnie Wam w pamięć!

Piętnasta edycja będzie doprawdy fantastyczna! Jak co roku znajdziecie tutaj kilkaset punktów programu zwartych w kilku blokach tematycznych. Między innymi będą to spotkania z twórcami fantastyki – zarówno literackiej jak i artystycznej, prelekcje tematyczne i naukowe, prezentacje i turnieje gier. 

W podziemiach zamczyska będziecie mogli postawić wszystko na jedną kartę, lub zadecydować o swoim losie rzucając kośćmi. Każdy fan szeroko pojętych gier planszowych znajdzie tu coś dla siebie. W salach prelekcyjnych spotkacie inspirujące i fantastyczne postaci, które zabiorą Was w podróże do światów równoległych. Na podzamczu czeka Was wycieczka w czasie i przestrzeni – Fantastyczne Miasteczko. Zaraz obok strefa, w której Wasze pociechy, będą mogły rozwijać swoją kreatywność pod opieką animatorów, a Wy będziecie mogli przekąsić co nieco, popić wyborne rzemieślnicze piwo, a później potargować się z okolicznymi handlarzami fantastycznych różności (a nuż uda się upolować łuskę smoka w dobrej cenie?!). Kilkaset metrów dalej odbędą się turnieje sportowe w quidditcha, których możecie być zarówno uczestnikiem, jak i kibicem. 

Pod osłoną niedzielnej nocy, na Amfiteatrze, odbędzie się magiczna Gala rozdania Kryształowych Smoków, która zwieńczy trzy dni fantastycznej zabawy. Jak co roku zostaną nagrodzeni najlepsi twórcy cosplay, autorzy tekstów literackich i komiksów. 

Bilety

Bilety do nabycia w kasach na terenie festiwalu w dniach  5 – 7 lipca 2019 oraz na stronie https://dnifantastyki.pl/informacje/bilety/

Karnet 3 dni 65 zł

Karnet (sobota – niedziela) 50 zł

Bilet – piątek 35 zł

Bilet – sobota 35 zł

Bilet – niedziela 35 zł

Bilet Rodzinny – Dzieciom w wieku 7 – 12 lat przysługuje zniżka w wysokości 50%. Warunkiem jest obecność dwóch opiekunów, którzy wykupili pełny bilet na Dni Fantastyki 2019.  Dzieci do lat 7, które przyjdą z opiekunem opłacającym wstęp, wchodzą za darmo.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZapomniana stocznia na Kozanowie
Następny artykułПрактичний порадник для іноземця у Вроцлаві, [РОБОТА, ЖИТЛО, ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ, ВИВЧЕННЯ МОВИ]