Rusza wielka rekrutacja do sekcji juniorskich Panthers Wrocław!

0

Panthers Wrocław to marka, która nieustannie się rozwija. Drużyna futbolu amerykańskiego w sezonie 2021 dotarła do półfinału najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie – European League of Football.

Zawodniczki Panthers Softball nie mają sobie równych na krajowym podwórku, a ekipa Panthers Lacrosse zdobyła srebro Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Włodarze klubu doskonale zdają sobie jednak sprawę z faktu, że motorem napędowym rozwoju jest zdolna młodzież. W związku z tym 11 października 2021 r. odbędzie się największa w historii klubu rekrutacja do sekcji juniorskich Panthers Wrocław!

Panthers rekrutują juniorów i juniorki

Nadchodząca rekrutacja obejmuje aż dwa juniorskie zespoły. Oprócz wzmocnienia futbolowej części klubu przeprowadzony  zostanie również nabór do nowo powstającej sekcji, która skupi się na żeńskich sportach Panthers, czyli Softballu i Lacrosse. O angaż do drużyny futbolowej mogą ubiegać się chłopcy urodzeni w latach 2003 – 2007. Sekcja Softball & Lacrosse jest natomiast dedykowana dziewczynom z roczników 2003 – 2009. W tej drugiej zawodniczki wspólnie z trenerami będą poznawać zasady i techniki obu sportów, aby w późniejszym etapie zadecydować, w ramach którego chcą rozwijać się jeszcze mocniej.

Zasady rekrutacji

Rekrutacja odbędzie się 11 października o godz. 18:00 na murawie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Chcąc w niej uczestniczyć, wystarczy wcześniej wypełnić ankietę osobową dostępną pod linkiem: https://bit.ly/2ZokIlE. Przedstawiciele Panthers Wrocław nie wymagają znajomości dyscyplin czy sportowego doświadczenia, a jedynie chęci do rozpoczęcia kariery w barwach klubu!

– Rekrutacja w wieku juniorskim ma to do siebie, że w tym wieku zdecydowanie nie jest za późno na rozpoczęcie swojej sportowej przygody. Zapraszamy zarówno osoby, które trenowały już sport i wciąż szukają swojej docelowej dyscypliny, jak i tych, którzy karierę sportowca planują dopiero rozpocząć. Idąc tym tropem, zaryzykuję stwierdzeniem, że nawet znajomość wszystkich zasad nie jest koniecznością – nasz sztab trenerski dopilnuje, aby wszyscy zawodnicy byli odpowiednio przygotowani i gotowi do rywalizacji na najwyższym poziomie – przyznał Prezes Zarządu Panthers Wrocław, Michał Latoś.

Podczas rekrutacji trenerzy przeprowadzą podstawowe testy sprawnościowe, których wyniki pozwolą na uzyskanie wiedzy na temat nowych podopiecznych. To znacznie ułatwi dostosowanie metod treningowych do możliwości poszczególnych zawodniczek i zawodników.

Wykwalifikowany sztab szkoleniowy

Sztab szkoleniowy Panthers Wrocław składa się z wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców, którzy wiedzą wszystko o pracy z młodzieżą. Potencjalni adepci nie powinni się zatem obawiać zbyt dużych wyzwań – przygotowanie młodzieży i praca z nią to dla tutejszych trenerów proces, podczas którego kompleksowo rozwijają umiejętności zawodników.

– Treningi w sekcjach młodzieżowych są niesamowicie istotne nie tylko ze względu na walory sportowe, ale również aspekt społeczny. To właśnie tutaj, poza szkołą, poznaje się przyjaciół na całe życie i uczy wartości takich jak samodyscyplina, braterstwo czy samozaparcie. To wszystko zostaje z nami na resztę życia, nawet po zakończeniu przygody ze sportem – powiedział trener pierwszego zespołu Panthers Wrocław, Jakub Samel.

Początek wielkiej przygody

Rozwój sportowy w szeregach Panthers Wrocław niesie ze sobą szereg ogromnych możliwości. Seniorski skład pierwszej drużyny, która dziś z powodzeniem rywalizuje w europejskiej elicie, pełen jest nazwisk rozpoczynających swą przygodę w sekcji juniorskiej. Zawodniczki Panthers Softball uczestniczyły w tym roku w Drużynowych Mistrzostwach Europy, które odbywały się w Bułgarii. Żeński zespół Panthers Lacrosse kontynuuje sezon w lidze niemieckiej. Warto pamiętać również o tym, że sport potrafi zagwarantować perspektywy wybiegające poza boisko. Mateusz Wojakiewicz (New Mexico Military Institute – Futbol Amerykański) czy Aleksandra Zielińska (Jacksonville University – Softball) to doskonałe przykłady osób, których ciężka praca zaowocowała wyjazdem do USA na sportowe stypendium i nauką na tamtejszych uniwersytetach.

Szczegóły rekrutacji dostępne są także facebookowym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/stadion-olimpijski-we-wroc%C5%82awiu/wielka-rekrutacja-do-sekcji-juniorskich-panthers-wroc%C5%82aw/223752626402818/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStreetbus wrócił na ulice Wrocławia. Pomoże bezdomnym i osobom w trudnej sytuacji życiowej
Następny artykułMalajkat, Foremniak, Cieszyński, Bobrowski i inni – sprawdź gwiazdorskie spektakle komediowe we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.