Malajkat, Foremniak, Cieszyński, Bobrowski i inni – sprawdź gwiazdorskie spektakle komediowe we Wrocławiu!

0

Wojciech Malajkat, Małgorzata Foremniak, Szymon Bobrowski, Rafał Cieszyński oraz wiele innych znakomitych gwiazd zobaczymy już niebawem na scenie Teatru Polskiego, w wystawianych tam spektaklach komediowych.

Miłośnicy dobrej muzyki nie mogą natomiast przegapić koncertu Anity Lipnickiej oraz Sławka Uniatowskiego, który w Hali Stulecia zaśpiewa najpopularniejsze piosenki z repertuaru Wodeckiego, Sinatry i Zauchy. Warto już teraz udać się do kas, bo bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki.

W ostatnich miesiącach życie nie podsuwa nam zbyt wielu okazji do śmiechu. Tym bardziej warto skorzystać z okazji i dać się rozbawić mistrzom sztuki aktorskiej, którzy już niebawem wystąpią na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

„Prywatna Klinika”

„Prywatna Klinika” to historia Harriet, rozwódki mieszkającej w eleganckim mieszkaniu w Brighton, która rozwiązuje problemy finansowe, dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza. Kiedy jeden z nich zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę, a w progu mieszkania Harriet pojawia się dawno niewidziana przyjaciółka Anna wraz z niestroniącym od alkoholu mężem oraz niczego nieświadome zdradzane małżonki, spektakl staje się prawdziwym rollercoasterem emocji, pomylonych tożsamości, karykaturalnych sytuacji i arcyśmiesznych dialogów.

Sztuka napisana w 1983 r. przez mistrzów gatunku – Johna Chapmana i Dave’a Freemana – nie traci na aktualności, a farsa na związki damsko-męskie bawi kolejne pokolenia widzów.

Obsada: Monika Fronczek / Kasia Kołeczek, Klaudia Halejcio, Katarzyna Bujakiewicz / Katarzyna Anzorge, Rafał Cieszyński / Andrzej Deskur, Tomasz Oświeciński, Alżbeta Lenska, Paweł Koślik / Wojciech Solarz

Data: 25.10.2021 | godz. 17:30 i 20:30

Teatr Polski
bilety: www.copa.pl/wroclaw

Anita Lipnicka 

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Na scenie nieprzerwanie od 25 lat.

Debiutowała w zespole Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty, szybko stając się jednym z najbardziej popularnych głosów swojego pokolenia. Na koncie ma łącznie 14 albumów sprzedanych w ponad 2 milionach egzemplarzy.

„Każda historia ma swój początek. Każda piosenka ma swoją historię. Z żadnego wywiadu nie da się dowiedzieć o mnie tyle, co z tekstów, które piszę od ponad 25 lat. Dlatego zdecydowałam się zwieńczyć obchody swojego jubileuszu pracy twórczej wyjątkową trasą, podczas której będę nie tylko śpiewać, ale dużo opowiadać o tym, jakie tajemnice kryją w sobie moje piosenki. To będzie bardzo kameralne, bardzo osobiste spotkanie. Dlatego też wymaga specjalnej oprawy i narracji muzycznej. Na scenie pojawię się w rozszerzonym składzie, co nie oznacza, że będzie głośniej – wręcz przeciwnie. Użyję wszystkich dostępnych mi środków wyrazu by w ciszy i skupieniu zabrać słuchaczy do niezwykłego ogrodu wrażeń, gdzie to co realne przemiesza się z wyimaginowanym, gdzie surowe brzmienia akustycznych instrumentów znajdą swoje miejsce w otulinie subtelnych elektronicznych przestrzeni… Chcecie posłuchać moich opowieści? Zobaczmy się podczas trasy Intymnie… – A.”

Data: 06.11.2021 | godz. 19:00

Hala Stulecia
bilety: www.copa.pl/wroclaw

Sławek Uniatowski 

Pora na spektakularny muzyczny przerywnik. Po gorąco przyjętej trasie „The Best Of”, w wypełnionych po brzegi salach, Sławek Uniatowski zaprasza na program wypełniony przebojami swoich największych idoli – Ciechowskiego, Wodeckiego, Sinatry i Zauchy.

Artysta zaprezentuje też najpopularniejsze utwory z płyty Methamorphosis, a także muzycznych zapowiedzi nadchodzącego albumu „Wielki Błękit”. Wyjątkowe aranżacje, ciepły barytonowy głos, klimat i atmosfera koncertu sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci.

Data: 19.11.2021 | godz. 19:00

Hala Stulecia
bilety: www.copa.pl/wroclaw

„Imię” 

Raz wprawiona w ruch karuzela śmiechu szybko nie zwolni. Już 29 plistopada, w Teatrze Polskim zobaczymy bowiem „Imię” – francuską sztukę, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci, to komediowe atuty „Imienia”, sztuki jednocześnie niepozbawionej refleksji.

Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak), w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Mateusz Banasiuk), brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza, ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak złudnie typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: „Czy macie już jakiś pomysł na imię?”

Data: 29.11.2021 | godz. 17:30 i 20:00

Teatr Polski
bilety: www.copa.pl/wroclaw

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są na stronie www.copa.pl/wroclaw

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza wielka rekrutacja do sekcji juniorskich Panthers Wrocław!
Następny artykułZnamy wyniki wrześniowego naboru do Mikrograntów – przed nami jesień pełna wrażeń!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.