Rusza rozbudowa ulicy Stabłowickiej

0

Z inicjatywy Dom Development rusza kolejna inwestycja na Stabłowicach – rozbudowa ulicy Stabłowickiej. Równocześnie deweloper zakończył budowę drugiego etapu pobliskiego Osiedla Idylla.

Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań z początkiem marca.

Liczne projekty infrastrukturalne, w tym plany realizacji Alei Stabłowickiej, powstanie nowoczesnych placówek edukacyjnych oraz bliskość terenów zielonych – to główne powody, dla których wrocławianie coraz częściej na miejsce zamieszkania wybierają Stabłowice.

Rozbudowa ulicy Stabłowickiej to kolejna inwestycja w tej części miasta. Realizowany przez Dom Development odcinek nowej drogi powstaje pomiędzy Osiedlem Idylla a jeździeckim klubem sportowym. W przyszłości zostanie on przedłużony aż do ulicy Towarowej, umożliwiając mieszkańcom łatwiejszy dostęp do terenów rekreacyjnych, które miasto planuje stworzyć w tym miejscu.

– Podejmując decyzję o realizacji nowego odcinka ulicy Stabłowickiej zależało nam na zapewnieniu mieszkańcom bezpiecznego dostępu do planowanych terenów rekreacyjnych przy ulicy Towarowej, a w przyszłości, po przedłużeniu drogi, szybkiego dojazdu do zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Karpnickiej – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Planowane prace obejmują budowę fragmentu drogi wraz z oświetleniem, przebudowę istniejącego skrzyżowania wraz z kanalizacją deszczową oraz nasadzenia drzew przy zespole szkolno-przedszkolnym przy ulicy Karpnickiej. Realizację inwestycji finansuje Dom Development, przeznaczając na ten cel 500 tys. zł. Projekt jest realizowany w porozumieniu z wrocławskim magistratem. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie marca. Ich zakończenie planowane jest na czerwiec br. To kolejna taka inwestycja dewelopera na Stabłowicach, po oddanej do użytkowania w 2020 roku ulicy Włókniarzy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułUniwersytet Wrocławski na trzecim miejscu wśród najlepszych wrocławskich pracodawców
Następny artykułAdam Mickiewicz na tle Wrocławia- nowy mural na Nadodrzu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.