Rozszerzenie strefy płatnego parkowania we Wrocławiu [sprawdź szczegóły!]

0

Śródmiejskie osiedla chcą rozszerzenia strefy płatnego parkowania we Wrocławiu. Do Rady Miejskiej Wrocławia trafił dziś projekt uchwały w sprawie rozszerzenia strefy płatnego parkowania, który w ramach koalicji złożyły osiedla: Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie, Przedmieście Oławskie, Nadodrze, Szczepin, Ołbin, Plac Grunwaldzki oraz Tarnogaj.

Stan śródmiejskich dróg, chodników i rozjeżdżanej zieleni jest coraz gorszy. Problem parkowania w miejscach niedozwolonych, w tym przy skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych w sposób ograniczający widzenie to we Wrocławiu codzienność. Jako przedstawiciele mieszkańców nie możemy dłużej godzić się na tę sytuację. Dlatego wspólnie, w ramach koalicji składamy wniosek o rozszerzenie strefy płatnego parkowania o kolejne śródmiejskie osiedla. Obserwując działania innych miast, nie ma wątpliwości że to jedyny sposób na uporządkowanie parkowaniapowiedziała Jolanta Niezgodzka, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Miasto.

Zgodnie z projektem – po wejściu w życie uchwały – płatne miejsca postojowe w nowych lokalizacjach każdorazowo byłyby wyznaczane na wniosek mieszkańców lub Rady Osiedla w procesie szerokich konsultacji. Dla mieszkańców obowiązywać będą preferencyjnie stawki za abonamenty w wysokości 100,00 zł rocznie. Dodatkowo środki z opłat i abonamentów w danej lokalizacji przeznaczane byłyby na inwestycje infrastrukturalne w tym miejscu – na remonty chodników, rewitalizację zieleńców i skwerów.

Na Ołbinie sytuacja z parkowaniem jest dramatyczna. Mieszkańcy nie mają gdzie parkować. Weźmy przykład ze Szczecina, gdzie wprowadzenie opłat za parkowanie w nowych lokalizacjach zmniejszyło o 30% liczbę zaparkowanych samochodówpowiedział Paweł Wikliński, Przewodniczący Zarządu Osiedla Ołbin.

Najważniejsze jest to, że po wprowadzeniu tej uchwały miejsca płatne nie powstaną z dnia na dzień. To mieszkańcy i Rada Osiedla będą wnioskowali o to, aby na ich osiedlu w konkretnych lokalizacjach wyznaczyć płatne miejsca postojowedodała Joanna Klima, Radna Osiedla Szczepin.

Proponujemy, aby środki pochodzące z opłat za parkowanie na danym osiedlu wracały na to osiedle. Powinny one być przeznaczone na remonty chodników, ścieżek rowerowych i terenów zielonych na naszych osiedlach powiedział Aleksander Obłąk, Radny Osiedla Nadodrze.

Mieszkańcy już teraz zwracają się do nas z prośbami o wprowadzenie strefy płatnego parkowania na Przedmieściu Świdnickim, bo wiedzą że tylko tak można rozwiązać problem niewłaściwie parkujących kierowcówdodała Radna Irena Golczak.

Ustanowiono Uchwałę, w której określono nowe granice strefy płatnego parkowania. Wejdzie ona w życie w ciągu 14 dni od uchwalenia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZ psem na zakupy? To nie problem! Pasaż Grunwaldzki przyjazny czworonogom
Następny artykuł,,La la land” w bezpłatnym kinie plenerowym w Centrum Historii Zajezdnia [PEŁNY REPERTUAR]
Odkryj Wrocław na nowo