fot. Centrum Historii Zajezdnia

Po ubiegłorocznej edycji letniego kina Zajezdni, które przyciągnęło blisko 3500 widzów, w tym roku przy ulicy Grabiszyńskiej ponownie będziemy mogli wybrać się w filmową podróż, w którą zabiorą nas najwięksi mistrzowie kina.

Podczas nadchodzących wakacji, na placu przed Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się aż osiem projekcji, na które wejdziemy za darmo. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną filmy, które zabiorą widzów w prawdziwie wakacyjne zakątki świata, takie jak Francja, Hiszpania, Turcja czy Stany Zjednoczone. W repertuarze znalazł się między innymi nagrodzony aż sześcioma Oscarami oraz siedmioma Złotymi Globami film Damiena Chazellea „La La Land”, zdobywca niezależnych nagród Gotham oraz Bostońskiego Stowarzyszenie Krytyków Filmowych „Moonrise Kingdom. Kochankowie z Księżyca” w reżyserii Wesa Andersona czy zdobywca trzech nagród Festiwalu Filmowego w Wenecji, legendarny obraz Emira Kusturicy „Czarny kot, biały kot”.

O wyborze ostatniego, kończącego cykl filmu zadecydują sami widzowie w internetowym głosowaniu. W ankiecie, która wystartuje początkiem lipca na profilu facebookowym Centrum Historii Zajezdnia, głosujący będą mogli wybrać tytuł filmu spośród siedmiu propozycji.

Podobnie jak rok temu, plac przed Zajezdnią zamieni się w specjalnie przygotowaną dla potrzeb kinomanów przestrzeń. Na miłośników kina będą czekać wygodne leżaki i krzesełka oraz ciepłe koce na chłodniejsze wieczory. Do dyspozycji zmotoryzowanych widzów oddany zostanie parking przy Zajezdni i podobnie, jak w ubiegłym roku, filmy będzie można obejrzeć także z wnętrza własnego auta, słuchając ścieżki filmowej za pomocą radia. Nie zabraknie również food-trucków z przekąskami.

Nowością tegorocznego cyklu będą krótkie prelekcje prowadzone przez zaproszonych gości, które wprowadzą widzów w meandry prezentowanych filmów. Wystąpienia będą poprzedzały co-piątkowe seanse.

Pokazy będą odbywać się w każdy wakacyjny piątek o godzinie 21:30. Wstęp wolny.

Plenerowe kino Zajezdni | REPERTUAR

06.07 | „La La Land”
13.07 | „Czarny kot, biały kot”
20.07 | „Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”
27.07 | „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”
03.08 | „Vicky Cristina Barcelona”
10.08 | „Mustang”
17.08 | „Dobry rok”
24.08 | Wybór widzów (głosowanie na FB)

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRozszerzenie strefy płatnego parkowania we Wrocławiu [sprawdź szczegóły!]
Następny artykułBulwary Książęce – miejsce, w którym każdy będzie chciał bywać
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.