W tym roku Festiwalu Krasnoludków przedłużony jest o jeden dzień. Jak zwykle nie zabraknie wyjątkowych atrakcji. Uczestnicy Zobaczą nowe bajki na scenie, posłuchają czytających ludzi świata kultury, wezmą udział w warsztatach  muzycznych, DJ-skich i plastycznych, a także w specjalnej grze miejskiej.

Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek – Ogród Staromiejski
Termin: 16–18 września 2016

16 września (piątek)
Rynek

·  10:00  Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków na otwarcie festiwalu – start spod Pręgierza!

· 11:00 zabytkowy tramwaj wyruszy z przystanku Muzealnego w specjalny kurs w ramach Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków.Przejazd trasą: Świdnicka, Podwale, Krupnicza, pl. Dominikański, Hala Targowa, Uniwersytet, Trasa W-Z, Widok. Cały przejazd trwa 30 minut.Tego dnia odbędzie się 6 kursów, w każdym może wziąć udział 50 osób. W przypadku przejazdu dzieci w grupie zorganizowanej, w każdym wagonie musi towarzyszyć im opiekun.

Ogród Staromiejski

· 10:30–13:00  Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną chatkę.Zgłoszenia szkół i przedszkoli przyjmowane są od 1 września pod adresem konkurs@exploring.pl

·  10:30–16:00 Wielka Wioska Krasnoludków – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. W programie m.in tworzenie krasnoludkowych laleczek, warsztaty i animacje wokalne, taneczne i parateatralne oraz strefa plastyczna.
Udział w Wielkiej Wiosce Krasnoludków jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

·  16:00 Zakończenie pierwszego dnia festiwalu

Pergola przy Hali Stulecia

· 20:30 specjalny pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej inspirowany krasnalami
W główną rolę w widowisku światła, wody i dźwięku wcielą się słynne wrocławskie krasnale, które zabiorą widzów w baśniową podróż poprzez niezwykłe i często burzliwie losy miasta. Najmniejsi mieszkańcy miasta zaprezentują swoje sylwetki, przypomną, gdzie można ich spotkać, ale przede wszystkim zachęcą do udziału w swoim corocznym niezwykłym święcie – Wrocławskim Festiwalu Krasnoludków.Wstęp wolny.

17 września (sobota)
Ogród Staromiejski

·  11.00–17.00  Wielka Wioska Krasnali – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. W programie m.in. budowanie krasnoludkowego miasta, tworzenie gipsowych odlewów krasnoludków, krasnoludkowa fotobudka, warsztaty plastyczne, strefa kuglarstwa pełna kolorowych baloników i baniek mydlanych.
Udział w Wielkiej Wiosce Krasnoludków jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

·  11:30–15:00  Rodzinna gra miejska „Krasnale w Europejskiej Stolicy Kultury”
W tym roku gra nawiązuje do piastowania przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Poszukamy krasnali w najpopularniejszych miejskich instytucjach kulturalnych i weźmiemy udział we wspólnej, mocno kulturalnej przygodzie.
Gra dla drużyn od 2 do 5 osób. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem zapisy@exploring.pl

·  11:00–17:00 Prezentacja krasnoludkowych bajek przygotowanych przez Teatr Gili Gili założony przez absolwentów wydziału lalkarskiego wrocławskiego oddziału PWST.
W tym roku zapraszamy na trzy przedstawienia, w tym dwie absolutne premiery – adaptacje bajek nagrodzonych w konkursie na bajkę o wrocławskich krasnoludkach

· 11:00 i 14:00 Sensacja  (bajka nagrodzona w konkursie) – krasnal Trójkuć Wywiadek tylko czeka na gorący news, którym zaskoczy w radiu. Jego reportaż przeradza się w niezwykłą sprawę kryminalną, a wszystko przez rewitalizację zieleni.

·  12:00 i 15:00 Geniusz – z Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego uciekły różne gatunki owadów. Specjalna drużyna krasnali musi jak najszybciej sprowadzić je z powrotem, zanim stanie się im coś złego.

·  13:00 i 16:00 Urodziny (druga bajka nagrodzona w konkursie) – zapomniane i niezauważane krasnale opuszczają miasto, aby wrócić do korzeni. Jak poradzi sobie bez nich Wrocław? Sprawdźcie sami!

· 11:00–16:00 Krasnoludkowa Strefa Kultury – warsztaty związane z różnymi dziedzinami kultury, na które obowiązują osobne zapisy.
11.00, 12.30, 14.00, 15.30 Tony – warsztaty DJ’skie i łapanie dźwięków świata (80 min)
11.00, 13.00, 15.00 – warsztaty animacji poklatkowej (60 min)
11.00, 12.15, 13.30, 14.45, 16.00 Dźwięki z Odzysku – warsztaty tworzenia krasnoludkowych instrumentów z recyklingu (60 min)
Na warsztaty Krasnoludkowej Strefy Kultury obowiązują zapisy pod adresem warsztaty@exploring.pl. Ilość miejsc ograniczona.

·  17:00 Zakończenie drugiego dnia festiwalu

18 września (niedziela)
Ogród Staromiejski

· 10:00–12:00 Europejski Poranek Literatury – w Ogrodzie Staromiejskim znani i lubiani ze świata kultury będą czytali słynne europejskie bajki

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Na wskazane wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji: http://krasnale.pl/festiwal/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak Cię widzą, tak Ci płacą – czyli mowa o wizerunku w biznesie.
Następny artykułKULTURA MODY – czyli designersko i artystycznie na największych targach mody na Dolnym Śląsku
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.