Rozpoczął się wielki remont Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu. Koszt ponad 32 mln zł

0

Ruszyły prace budowlane we wrocławskim Muzeum Archidiecezjalnym mieszczącym się przy ul. Plac Katedralny 16, 17. W ramach inwestycji zostaną przebudowane trzy budynki muzeum, a także wykonane zostaną prace konserwatorskie i instalacyjne. Wartość inwestycji to około 32, 582 mln zł.

Przedsięwzięcie ma na celu poprawę układu funkcjonalnego budynku i powiększenie przestrzeni wystawienniczej. Dodatkowo obiekt zostanie dostosowany do obowiązujących warunków technicznych i przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej. Dzięki tej inwestycji zostanie podniesiona atrakcyjność oferty kulturalnej, a także poprawią się warunki udostępniania bezcennych zbiorów muzealnych i księgozbioru.

Zakończenie prac planuje się na październik 2022 r.

Projekt przebudowy muzeum zakłada lepsze skomunikowanie budynków. Dodatkowo powstanie przestronna strefa wejściowa wraz z recepcją i szatnią. Na obiekcie powstanie nowa klatka schodowa, którą będzie można dostać się do piwnic gotyckiego budynku, gdzie zlokalizowana zostanie kawiarnia. Na poddaszu budynków B i C zaplanowano powstanie sal wystaw tymczasowych oraz restauracji. informuje Marcin Śniegowski, dyrektor oddziału Wrocław Alstal Grupa Budowlana.

Muzeum Archidiecezjalne we Wrocławiu jest jedną z najstarszych tego typu instytucji w kraju. Jest to jedna z pierwszych placówek muzealnych na terenie miasta.

W zbiorach muzeum znajduje się ponad 5 tysięcy zabytków o najwyższej klasie artystycznej i ponadregionalnym znaczeniu. Budynki Muzeum Archidiecezjalnego są zabytkami architektury, wpisanymi do rejestru Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Remont Muzeum Archidiecezjalnego to nie jedyna inwestycja realizowana we Wrocławiu przez firmę Alstal Grupa Budowlana. Bydgoska firma z oddziałem w stolicy województwa dolnośląskiego przeprowadza modernizację budynku Prokuratury Okręgowej, mieszczącego się przy ulicy Podwale 27. W ramach pierwszego etapu zostały zakończone prace na zewnątrz budynku, a aktualnie trwają prace wewnątrz.

O wykonawcy:
Firma Alstal od ponad 40 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Profil działalności obejmuje realizacje projektów w zakresie budownictwa sportowo-rekreacyjnego, przemysłowego, mieszkaniowego, szpitali i centrów medycznych oraz renowacji obiektów zabytkowych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBilet MPK kupisz poprzez Mapy Google! [NOWOŚĆ]
Następny artykułHistoryczny moment! Łazik Perseverance właśnie wylądował na Marsie !
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.