Bilet MPK kupisz poprzez Mapy Google! [NOWOŚĆ]

0

W najbliższych tygodniach do Map Google na Androida trafi pomocna nowość przygotowana wspólnie z zespołem Google Pay: możliwość płacenia za bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z aplikacji Map Google, bez konieczności wyciągania portfela.

Funkcja ta będzie działała w Polsce w trzech polskich miastach, w tym we Wrocławiu.  

Jeśli korzystacie z transportu publicznego, będziecie mogli zaplanować podróż i zapłacić za przejazd i bezpośrednio z Map Google. Nie będziecie już musieli przełączać się między wieloma aplikacjami czy kupować biletów w biletomatach.

Jak to działa?

Gdy zdecydujecie się na dojazd transportem publicznym i zobaczycie wskazówki dojazdu na Mapach, będziecie mogli wybrać opcję płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład.

Możliwość płacenia za transport publiczny zostanie w Polsce uruchomiona w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu i będzie dostępna dla wszystkich w ciągu kilku najbliższych tygodni.

W ramach tej usługi będzie można też kupować bilety w wielu innych europejskich miastach, m.in. w Pradze i Mediolanie.

Mapy Google od dzisiaj umożliwiają także płacenie za parkingi w ponad 400 amerykańskich miastach, pracuje się nad tym by i ta funkcja trafiła do Europy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTak wygląda Basen przy ul. Racławickiej! Właśnie zakończył się remont
Następny artykułRozpoczął się wielki remont Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu. Koszt ponad 32 mln zł
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.