Bilet MPK kupisz poprzez Mapy Google! [NOWOŚĆ]

0

W najbliższych tygodniach do Map Google na Androida trafi pomocna nowość przygotowana wspólnie z zespołem Google Pay: możliwość płacenia za bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z aplikacji Map Google, bez konieczności wyciągania portfela.

Funkcja ta będzie działała w Polsce w trzech polskich miastach, w tym we Wrocławiu.  

Jeśli korzystacie z transportu publicznego, będziecie mogli zaplanować podróż i zapłacić za przejazd i bezpośrednio z Map Google. Nie będziecie już musieli przełączać się między wieloma aplikacjami czy kupować biletów w biletomatach.

Jak to działa?

Gdy zdecydujecie się na dojazd transportem publicznym i zobaczycie wskazówki dojazdu na Mapach, będziecie mogli wybrać opcję płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład.

Możliwość płacenia za transport publiczny zostanie w Polsce uruchomiona w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu i będzie dostępna dla wszystkich w ciągu kilku najbliższych tygodni.

W ramach tej usługi będzie można też kupować bilety w wielu innych europejskich miastach, m.in. w Pradze i Mediolanie.

Mapy Google od dzisiaj umożliwiają także płacenie za parkingi w ponad 400 amerykańskich miastach, pracuje się nad tym by i ta funkcja trafiła do Europy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane