Rowerem do pracy – o czym pamiętać? Jak się przygotować?

0
A rear view of a businessman commuter with electric bicycle traveling to work in city. Copy space.

Chcesz dojeżdżać rowerem do pracy? Zobacz, o czym warto pamiętać, aby dojazd był komfortowy i przyjemny. Jak się ubrać, co ze sobą zabrać, jak zaplanować trasę? Wszystkie informacje znajdziesz w naszym krótkim przewodniku rowerowych podróży do pracy.

Jazda na rowerze do pracy pobudza umysł lepiej niż kawa!

Dojeżdżając do pracy rowerem, dotlenisz się i pobudzisz do działania. Pokonanie dłuższej trasy w tak dużym mieście jak Wrocław wielokrotnie okazuje się szybsze na rowerze niż samochodem czy tramwajem – to kolejny dobry argument, by przesiąść się na jednoślad. Jednak podczas porannego pedałowania można się niestety mocno zgrzać i spocić. Jak się przygotować na podróż do pracy rowerem, by pozostać świeżym przez cały dzień?

Co wpakować do plecaka przed podróżą do pracy na rowerze?

Żeby zachować świeżość i czuć się przez cały pracujący dzień komfortowo, zabierz środki higieniczne, takie jak mokre chusteczki, którymi możesz się odświeżyć. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy możesz skorzystać w miejscu pracy z prysznica. W szafce zawsze trzymaj antyperspirant. Weź ze sobą odzież na przebranie w zależności od dress code’u – nawet jeśli chodzisz do pracy w casualowych stylizacjach, miej ze sobą na przebranie czystą koszulkę.

Ubierz się na rower tak, żeby było Ci wygodnie w drodze do biura

Jak zapewnić sobie maksymalną przyjemność z jazdy na rowerze do pracy? Dobre spodenki kolarskie to podstawa. Świetnie sprawdzają się na przykład krótkie szorty bezszwowe, które nie powodują otarć albo spodenki z wkładkami chroniącymi pośladki. Znajdziesz je na przykład w tym sklepie: https://forzasport.pl/kategoria/spodenki-rowerowe/. Warto mieć też koszulkę, która umożliwia skórze oddychanie. Jako odzież wierzchnią wybieraj lekkie, ale ciepłe kurtki, które odprowadzają wilgoć i jednocześnie chronią przed chłodem, wiatrem i deszczem.

W co wpakować laptop, gdy jedziesz do pracy na rowerze?

Możesz wybrać plecak lub wyposażyć rower w sakwy, które pozwalają na bezpieczne przewiezienie sprzętu, a gdy będzie trzeba zrobić zakupy zmieszczą – w zależności od modelu – 30 do 70 l załadunku. Wybieraj sakwy i plecaki wodoodporne, żeby nie zamoczyć cennych rzeczy w drodze do pracy na rowerze, gdy pada.

Zaplanuj dobrze trasę

Czasem lepiej nadrobić kilkaset metrów i jechać w przyjemnych okolicznościach, niż robiąc skróty, nawdychać się spalin. Zaplanuj trasę, jeśli to możliwe, wybierając tylko ścieżki rowerowe i zorientuj się, na której drodze nie musisz często zatrzymywać się na światłach. Na rowerze nie musisz jechać, ile sił w nogach. Wyjedź nieco wcześniej, by podelektować się trasą. Po spokojnej przejażdżce zwiększy się poziom tlenu we krwi i mózg będzie lepiej pobudzony do działania. Tym samym w pracy nie będziesz zmęczony/-a, ale naturalnie pobudzony/-a do działania.

O czym jeszcze pamiętać, jadąc na rowerze do biura?

Oczywiście nie możesz zapomnieć o kasku! To absolutna podstawa bezpieczeństwa na drodze. Przydadzą się też okulary rowerowe, zwłaszcza w słoneczne miesiące. Przed wyruszeniem w trasę zaaplikuj na twarz filtr SPF. Nie zapomnij o butelce wody w plecaku. Ważna kwestia to zabezpieczenie jednośladu. Nie oszczędzaj na zapięciach rowerowych. Wybieraj zabezpieczenia typu U-lock o wysokiej ochronie przed kradzieżą.

Weź ze sobą ubranie na zmianę, dobry antyperspirant i kask. Zachowaj ostrożność i zaplanuj trasę, a jazda na rowerze do pracy będzie samą przyjemnością. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie zorganizować konferencję we Wrocławiu? 5 miejsc, które warto poznać
Następny artykuł„Kobiety mają moc”. Z okazji Dnia Kobiet Wrocław Fashion Outlet zaprasza na spotkanie z wyjątkowymi, inspirującymi kobietami
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.