Gdzie zorganizować konferencję we Wrocławiu? 5 miejsc, które warto poznać

0

Wrocław, który jest historyczną stolicą Dolnego Śląska, jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce, z powodzeniem goniąc Kraków czy Poznań. Nie ma więc nic dziwnego w fakcie, że odbywa się tu wiele ogólnokrajowych, a nawet światowych konferencji.

Miejsc do organizacji tego typu wydarzeń jest sporo. Gdzie jednak naprawdę warto zorganizować konferencję, by mieć pewność wysokiej jakości obsługi takiego wydarzenia? Zobacz nasze propozycje. 

Hala Stulecia — największe centrum konferencyjne w mieście

Hala Stulecia jest z pewnością najbardziej rozpoznawalnym obiektem konferencyjnym na mapie Wrocławia. Przystosowana jest ona do organizacji imprez masowych nawet na 5 tysięcy osób. Sama Hala Stulecia była już organizatorem takich imprez i konferencji jak Europejski Kongres Kultury, Wroclaw Global Forum czy Europejski Szczyt Regionów i Miast. Przy samej Hali Stulecia mieści się również Wrocławskie Centrum Kongresowe, które dysponuje nowoczesnymi salami konferencyjnymi.

Największe z nich mieszczą 1000 osób, co daje dodatkowe możliwości organizatorom imprez masowych, targów oraz konferencji.

Nie bez znaczenia jest również historyczność samego budynku oraz jego malownicze otoczenie — kompleks znajduje się bowiem w okolicach Parku Szczytnickiego i Ogrodu Japońskiego. 

Hala Orbita — duże centrum kongresowe na zachodzie Wrocławia

Miejscem, które z powodzeniem pomieści duży event, taki jak targi, wystawy, koncerty czy konferencje jest, znajdująca się przy ul. Wejherowskiej 34 Hala Orbita. Na widowni tego centrum może zasiąść nawet 3000 osób. Hala przystosowana jest do organizacji zawodów o randze międzynarodowej, koncertów, targów oraz wystaw. Do dyspozycji zainteresowanych są dwie hale — wspomniana już większa, która pomieści do 3000 osób, oraz mniejsza, w okresie zimowym przekształcana na lodowisko.

Hala Orbita jest w pełni klimatyzowana i ogrzewana. 

Sympozjum w sportowym otoczeniu? Wybierz Stadion Wrocław

Miejsce do organizacji sympozjów, konferencji czy wystaw zapewnia również Stadion Wrocław. Jest on przystosowany nie tylko do organizacji imprez sportowych, ale również koncertów, sypozjów oraz różnego rodzaju eventów. Na trybunach Stadionu zmieści się 40 tysięcy osób. Oprócz samego Stadionu zainteresowani mogą skorzystać także z przestrzeni Centrum Konferencyjno-Eventowego, gdzie znajduje się 10 sal konferencyjnych oraz loży VIP. Z powodzeniem możesz więc tam zaplanować event lub spotkanie integracyjne. 

FOT. LUKASZ GIZA

Konferencja w egzotycznym stylu? Zorganizuj ją w Afrykarium

Konferencję możesz zorganizować również we wrocławskim ZOO, a konkretnie w jego części zwanej Afrykarium. Jest to wyjątkowe miejsce, idealne dla organizacji różnego rodzaju wydarzeń biznesowych, bankietów, konferencji i spotkań. Jest to jedyny w swoim rodzaju obiekt, który charakteryzuje się unikatową i innowacyjną koncepcją prezentacji różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Afryki.

Obiekt oferuje nowoczesne zaplecze konferencyjne wyposażone w systemy audiowizualne najlepszych marek i o najwyższej jakości. Dzięki temu Afrykarium jest doskonałym miejscem na organizację eleganckich i oryginalnych spotkań dla klientów biznesowych.

Hotel The Bridge

The Bridge Wrocław MGallery to nie tylko doskonałe miejsce wypoczynku, ale również prestiżowa przestrzeń do organizacji zarówno formalnych, jak i nieformalnych spotkań biznesowych. Hotel oferuje cztery sale konferencyjne i foyer, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Każda z sal konferencyjnych wyposażona jest we wszystkie niezbędne udogodnienia, takie jak ekran, flipchart, projektor laserowy, notesy i długopisy oraz bezpłatny dostęp do WiFi. Uczestnicy mogą również skorzystać z ekspresów Nespresso i wody mineralnej. Hotel oferuje wyjątkowe doświadczenia w organizacji spotkań biznesowych oraz pobytów grupowych.

Pow. 859 m2
Maks. 610 os.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstało nowe Schronisko Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet
Następny artykułRowerem do pracy – o czym pamiętać? Jak się przygotować?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.