Ranking, opracowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, jest efektem analizy wyników egzaminów maturalnych oraz sukcesów uczniów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. W rankingu uwzględniono 35 liceów z Wrocławia, które spełniły wymogi regulaminu, dostarczając obiektywny obraz najlepszych placówek edukacyjnych w regionie.

Kryteria Rankingu

Ranking liceów w 2024 roku bazuje na wynikach egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Dodatkowo, znaczący wpływ na końcowe wyniki miały osiągnięcia uczniów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Dane, wykorzystane do stworzenia rankingu, pochodzą ze sprawdzonych źródeł, takich jak OKE, CKE, MEiN oraz innych podmiotów oświatowych.

Wyniki Rankingu

Oto pełna lista wrocławskich liceów, które znalazły się w rankingu, wraz z ich osiągnięciami punktowymi:

  1. III Liceum im. Adama Mickiewicza Wrocław – 87.933 pkt – Złoty medal
  2. XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej Wrocław – 85.339 pkt – Srebrny medal
  3. Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej Wrocław – 75.195 pkt – Brązowy medal
  4. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego Wrocław – 73.185 pkt
  5. Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Wrocław – 67.314 pkt
  6. V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego Wrocław – 67.3 pkt
  7. VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego Wrocław – 65.092 pkt
  8. IX Liceum im. Juliusza Słowackiego Wrocław – 63.433 pkt
  9. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego Wrocław – 63.171 pkt
  10. Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej Wrocław – 62.232 pkt

Pełna lista: tutaj

Analiza i Wnioski

Licea na czele listy, takie jak III Liceum im. Adama Mickiewicza czy XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej, potwierdzają swoją renomę w regionie, oferując uczniom nie tylko solidne przygotowanie do egzaminów maturalnych, ale i wsparcie w osiąganiu sukcesów na arenie ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Wyniki te wskazują na wysoki poziom nauczania i efektywne motywowanie uczniów do rozwijania ich zainteresowań oraz umiejętności.

Powyższy ranking nie tylko stanowi przewodnik dla przyszłych licealistów i ich rodziców, ale również podkreśla, które szkoły najlepiej radzą sobie w dynamicznie zmieniającym się środowisku edukacyjnym Polski.

Ranking liceów we Wrocławiu dostarcza cennych wskazówek, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniej szkoły. Wybierając liceum, warto zwrócić uwagę nie tylko na pozycję w rankingu, ale również na specyfikę programów nauczania oraz dodatkowe działania rozwijające zainteresowania i pasje uczniów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza nabór do wrocławskich żłobków.
Następny artykułOtwarty Festiwal Fotografii we Wrocławiu! Photo Summit Day [10-11 maja]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.