Photo Summit Day to wyjątkowy, otwarty i darmowy festiwal skierowany  do mieszkańców Wrocławia oraz pasjonatów fotografii z Dolnego Śląska, który odbędzie się w dniach 10 – 11 maja.    

W jego ramach odbędą się:

  • warsztaty
  • przegląd portfolio
  • pokazy foto-esejów
  • wystawy
  • projekcje multimedialne
  • wykłady edukacyjne

W imprezę zaangażowani są najlepsi w Polsce fotografki i fotografowie, m.in. Paweł Fabjański, Chris Niedenthal, Iwona El Tanbouli-Jabłońska, Tomek Sikora, Tomasz Tomaszewski, Kasia Idzkowska czy Marcina Giba.

Jednym z głównych elementów imprezy jest „Galeria Bezdomna”, czyli galeria w ramach której swoje prace będą mogli zaprezentować wszyscy chętni: amatorzy i profesjonaliści.

W poprzedniej edycji festiwalu idea Tomka Sikory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wrocławian i gości, a przestrzeń sali Kamienica w Concordia Design Wrocław wypełniła się dziesiątkami prac pasjonatów fotografii.

Podczas imprezy o przyszłości fotografii opowie Paweł Fabjański – jeden z najlepszych fotografów reklamowych na świecie. Bezpłatne warsztaty poprowadzą Tomasz Tomaszewski – legenda polskiej fotografii, Kasia Idzkowska – nagradzana fotografka sceny jazzowej Nowego Jorku, oraz Tomek Sikorski – patron fotografów niepokornych. Ponadto zaprosimy widzów na spotkania z artystami – rozmowy z Tomaszem Tomaszewskim i Kasią Idzkowską poprowadzi Paweł Gołębski, swój fotoesej poświęcony portretom gwiazd filmowych zaprezentują Iwona El Tanbouli – Jabłońska i Maciej Jabłoński, a o podniebnej fotografii opowie Marcin Giba.

Niewątpliwą gwiazdą festiwalu będzie Chris Niedenthal – jeden z najbardziej ikonicznych fotografów ostatnich dekad, zaproszony przez partnera technologicznego festiwalu, firmę LEICA.

W tym roku sercem imprezy nadal będzie Concordia Design na Wyspie Słodowej, ale Photo Summit Day zyska także inne lokalizacje:

  • Galerię Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików,
  • Galerię FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu,
  • oraz Galerię Grafiki Wrocławskiego Wydziału Uniwersytetu SWPS.

Wszędzie tam odbędą się inspirujące wydarzenia związane z festiwalem.

Program: www.concordiadesign.pl/photosummit/

Organizatorzy: Fundacja Vox Artis, Concordia Design Wrocław, Uniwersytet SWPS
Współorganizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław
Partnerzy wydarzenia: Galeria Fotografii ZPAF, Galeria FOTO – GEN, Lubię Ładnie.
Partnerem technologicznym jest LEICA POLAND
Patronat medialny: Radio RAM,  Fotopolis, Strefa Designu Uniwersytetu SWPS

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRanking Liceów we Wrocławiu na Rok 2024
Następny artykułRuszyła wyjątkowa aukcja charytatywna Kolejkowa i WKS Śląsk Wrocław!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.