Quorum A – kolejny budynek Cavatiny wzbogaci panoramę Wrocławia

0

W ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska, zaledwie kilkaset metrów od Rynku trwa budowa największego kompleksu typu mixed-use realizowanego przez Cavatina Holding. Już w przyszłym roku do użytku zostanie oddany kolejny, najwyższy budynek tej inwestycji – Quorum A.

Quorum ma być największym we Wrocławiu kompleksem typu mixed-use, składającym się z pięciu budynków o różnych funkcjach – usługowej, biurowej i mieszkalnej. Cavatina Holding planuje w ramach całej inwestycji stworzyć także bulwary nad Odrą mające stanowić strefę odpoczynku i rekreacji. Znajdą się w niej restauracje, kawiarnie z ogródkami i widokiem na rzekę.

Budowa budynku A kompleksu Quorum wchodzi w kolejną fazę. W ubiegłym tygodniu deweloper zakończył pracę na poziomie stropu nad I piętrem i obecnie trwają prace związane z II piętrem.

Budynek Quorum A zaoferuje swoim przyszłym najemcom 17,8 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 12 kondygnacjach. Na terenie budynku znajdą się liczne udogodnienia, takie jak parking na ponad 339 samochodów oraz zielone tarasy, które pozwolą na relaks w czasie dnia pracy. Standard i rozwiązania wdrażane w budynku Quorum A pozwalają ubiegać się o międzynarodowy certyfikat BREEAM. Podobnie jak całe portfolio Cavatina Holding, biurowiec będzie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.

W Cavatina Holding stawiamy na inwestycje typu mixed-use, które są swoistym przełamaniem niegdysiejszego trendu budowania „mono-dzielnic” do mieszkania, pracy czy wypoczynku. Dziś od przestrzeni miejskich wymagamy znacznie więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Nie chcemy już dojeżdżać w korkach do biur czy szkół. Chcemy żyć w „15-minutowych miastach”, które oferują zaspokojenie wszystkich potrzeb w jednej okolicy. Quorum jest naturalną odpowiedzią na zmieniające się potrzeby społeczne oraz procesy miastotwórcze. Dzisiejsze biura powinny dostosowywać się do potrzeb pracowników, gwarantując komfort pracy oraz możliwość utrzymania work-life balance – mówi Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.

O inwestycji

Quorum to jedna z największych inwestycji deweloperskich we Wrocławiu. Kompleks przy ul. Sikorskiego na wrocławskim Szczepinie składać się będzie z pięciu budynków o łącznej powierzchni 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji. Powstaną tu przestrzenie biurowe, handlowe, usługowe i mieszkalne. Dominantą kompleksu będzie wieża o wysokości 140 metrów, która będzie drugim co do wysokości budynkiem w stoicy Dolnego Śląska. Inwestycja realizowana jest w sąsiedztwie rzeki co w połączeniu z powstającymi bulwarami, będzie dodatkowym atutem, który ma przyciągnąć nowych najemców i mieszkańców.

W parterze obiektów kompleksu od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdują się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych. Z drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu będzie można także podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowano taras widokowy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: „W kółko kręcę” – ruszyła wielka rywalizacja rowerowa w mieście. Do wygrania rowery, akcesoria, a nawet kurs językowy
Następny artykułKongres Kobiet we Wrocławiu już w weekend w Hali Stulecia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.