Wrocław: „W kółko kręcę” – ruszyła wielka rywalizacja rowerowa w mieście. Do wygrania rowery, akcesoria, a nawet kurs językowy

0

Przed nami druga edycja rywalizacji rowerowej „W kółko kręcę”! Przez dwa miesiące wrocławianie, wybierając rower jako swój główny środek transportu, będą rywalizować o cenne nagrody – rowery, akcesoria rowerowe oraz wejściówki do miejskich atrakcji. Start rywalizacji już 1 października!

„W kółko kręcę” to rywalizacja rowerowa adresowana m.in. do aktywnych zawodowo, studentów, uczniów szkół ponadpodstawowych czy seniorów. Aplikację na telefony z systemem Android oraz iOS można pobrać przez stronę internetową wkolkokrece.pl oraz w sklepach internetowych.

– Wystarczy założyć konto w aplikacji i od 1 października do 30 listopada regularnie podróżować rowerem. Szczególnie punktowane będzie pokonywanie trasy między domem, a codziennym miejscem dojazdu. To może być praca, szkoła, uczelnia czy klub seniora – mówi Tomasz Stefanicki, zastępca dyrektora Biura Zrównoważonej Mobilności.

Regularność kluczem do zwycięstwa

Oprócz przejechanego dystansu nagradzana będzie przede wszystkim regularność. Dodatkowe punkty będzie można zdobyć za regularną jazdę 5 dni z rzędu (w przypadku przejazdów o minimalnej długości 1,5 km). Dla najwytrwalszych, od 12 listopada przyznawane punkty będą dodatkowo liczone podwójnie.

– Zależy nam, by w wyzwaniu wzięło udział jak najwięcej mieszkańców Wrocławia. Dlatego punktowane będzie również skuteczne zaproszenie znajomego do rywalizacji – mówi Ewa Macała z Biura Zrównoważonej Mobilności. – Co ciekawe, rywalizacja będzie mogła odbywać się w utworzonych grupach szkolnych czy uczelnianych. Uczestnicy mogą również tworzyć grupy swoich firm.

„Okrążyć Ziemię” co najmniej 9 razy

Celem akcji jest promocja roweru jako szybkiego, zdrowego, taniego i niezależnego środka transportu w przestrzeni miejskiej, a także przedłużenie sezonu rowerowego.
– W pierwszej edycji kampanii aktywny udział wzięło blisko 1000 uczestników. Wielu z nich jeździło w listopadzie po raz pierwszy w swoim życiu, oceniając to jako bardzo pozytywne doświadczenie. Liczymy, że w tym roku atrakcyjna forma rywalizacji, sklepik i cenne nagrody zachęcą kolejne osoby do jazdy rowerem jesienią – Daniel Chojancki, Oficer Rowerowy.

W poprzedniej edycji uczestnicy w ramach 50 tys. przejazdów pokonali razem ponad 316 tysięcy kilometrów. To dystans odpowiadający ośmiokrotnemu okrążeniu Ziemi – mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności. – Liczymy na to, że w tym roku uda się okrążyć Ziemię co najmniej dziewięciokrotnie! „W kółko kręcę” to kolejna akcja zachęcająca we Wrocławiu do codziennego korzystania z roweru. We wrześniu w podobnej rywalizacji wzięli uczniowie i przedszkolaki w ramach dogrywki „Rowerowego Maja”.

Ważnym aspektem rywalizacji jest również ekologia. Dzięki zeszłorocznym przejazdom w ramach „W kółko kręcę” ograniczono emisję ponad 41 tysięcy kilogramów dwutlenku węgla.

Jest o co walczyć!

Wspólnie ze sponsorami i partnerami rywalizacji przygotowano wiele atrakcyjnych nagród:
– Co ważne, nagrodę główną, czyli rowery, zdobędą osoby, które zajmą w rankingu 5., 15. i 55. miejsce. Dzięki temu każdy z nas ma szansę na wygraną – nie tylko wyczynowcy. Z kolei najlepszy z uczniów szkoły ponadpodstawowej wygra kurs języka obcego – mówi Magdalena Kroma z Wydziału Promocji Miasta i Turystyki. – Oprócz tego, zdobywając punkty, otrzymujemy odpowiadające ich liczbie monety”, za które możemy dokonać zakupu w kiosku znajdującym się w aplikacji mobilnej. Nie zabraknie tam sakw czy zapięć rowerowych oraz sportowych ubrań przeciwdeszczowych. To także kilkaset wejściówek i voucherów do ponad 20 wrocławskich atrakcji i kawiarni oraz zniżki w serwisach rowerowych.  

Lista nagród:

• 3 rowery (sponsor sklep „Rowery Stylowe”),
• kurs języka hiszpańskiego/angielskiego (sponsor „Szkoła Hello”),
• sakwy rowerowe firmy Ortlieb Back-Roller Classic – 2×20 l,
• sakwy rowerowe firmy sakwa Ortlieb Office-bag 21 l ,
• sakwy rowerowe Crosso 2×30 l,
• płaszcze przeciwdeszczowe dla rowerzystów,
• ochraniacze przeciwdeszczowe na buty,
• bluzy z kapturem,
• książka o tematyce rowerowej: GlobRower, Rowerowe ABC oraz Być jak Kopenhaga,
• zapięcia rowerowe – U-lock,
•  vouchery i wejściówki do wrocławskich atrakcji sportowych, kulturalnych, edukacyjnych oraz kawiarni, a także zniżki w serwisach rowerowych.

Jak wziąć udział w rywalizacji? Rejestracja w 3 krokach:

1. Rywalizacja odbywa się w bezpłatnej aplikacji mobilnej „W kółko kręcę”, którą można pobrać przez stronę wkolkokrece.pl oraz w sklepach internetowych. Pobierz aplikację i zarejestruj się do gry.
2. Oznacz w aplikacji miejsce startu (miejsce zamieszkania) i cel codziennych dojazdów (np. lokalizację pracy, szkoły, uczelni).
3. Wsiądź na rower i rejestruj przejazdy!

Podstawowe zasady punktacji:

• 50 punktów za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km na trasie miejsce zamieszkania – praca/szkoła/uczelnia/senior lub praca/szkoła/uczelnia/senior – miejsce zamieszkania, wskazanych przez uczestnika przy rejestracji do rywalizacji, z ograniczeniem do punktowania dwa razy dziennie w pięciu dowolnych dniach w tygodniu, z blokadą czasową między kolejnymi przejazdami wynoszącą 30 minut.
•  1 pkt – 1 kilometr. Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt –  z limitem maksymalnie 30 punktów dziennie.
• 5 pkt za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km, z blokadą czasową między kolejnymi przejazdami wynoszącą 30 minut, z limitem maksymalnie 4 przejazdów dziennie.
• Punkty przyznawane od 12 listopada 2022 r. będą liczone podwójnie.
• 50 pkt za każde 5 dni z rzędu regularnej jazdy – punkty będą przyznawane po każdych 5 dniach, w którym uczestnik zarejestruje przejazdy o minimalnej długości 1,5 km.
• 10 pkt za skuteczne zaproszenie osoby do rywalizacji (maksymalnie 10 osób) oraz 2% punktów zaproszonego każdego dnia dla zapraszającego z limitem maksymalnie 10 zaproszonych.

Szczegóły rywalizacji i regulamin na www.wkolkokrece.pl oraz na stronie wydarzenia na facebooku: facebook.com/events/608095807628908

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Zakrapiany. Festiwal Zacnych Trunków już niebawem na Stadionie Tarczyński Arena
Następny artykułQuorum A – kolejny budynek Cavatiny wzbogaci panoramę Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.