Pyszności prosto z Włoch! We Wrocławiu rozpoczął się Jarmark Produktów Włoskich [CO, GDZIE, KIEDY]

0
a

W dniach 12 – 25 sierpnia na placu przy ul. Szewskiej przy Kościele Św. Marii Magdaleny kolejny raz zagości Jarmark Produktów Włoskich „Fiere del Gusto & Buon Gusto”. Będzie czynny codziennie od 10 do 21. 

Na kiermaszu można degustować oraz zakupić włoskie regionalne produkty spożywcze, m.in. salami, polędwice  z dzika, szynkę parmeńską, makarony, mortadele, panchetta, bresaola, ciastka na bazie pasty migdałowej, cannoli, pesto pistacjowe, marcepan, miody, nugat, owoce suszone i kandyzowane, sery z Toskanii  i okolic, parmeggiano reggiano, mozzarella, provolone, oliwki, suszone pomidory, karczochy, przyprawy, oliwa z oliwek, sery z Sycylii i Sardyni, pecorino, ricotta, anchois.W ramach jarmarku pojawi się  7 stoisk wypełnionych dobrej jakości towarem z różnych regionów Włoch, a sprzedawcy to rodowici Sycylijczycy. Jak najbardziej więc będzie można się targować i podszkolić język włoski, w razie potrzeby jest dostępny polskojęzyczny opiekun. Włosi goszczą w wielu europejskich i polskich miastach, ale najbardziej upodobali sobie nasz Wrocław i z wielką ochotą co roku do nas wracają z najlepszymi swoimi produktami.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDolny Śląsk na weekend: 11 niesamowitych miejsc, które musisz odwiedzić
Następny artykułNiezapomniane pożegnanie lata na dachu Hotelu Monopol!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.