Yutong u12 – autobus elektryczny wyprodukowany w Chinach rozpoczął w sobotę 22 czerwca aż czterotygodniowe testy po Wrocławiu i aglomeracji. Na których liniach z niego skorzystamy i co wyróżnia go spośród innych pojazdów tego typu? Sprawdźcie szczegóły.

Autobusów elektrycznych wyprodukowanych w Chinach jeszcze we Wrocławiu nie testowaliśmy, ale są coraz bardziej powszechne w całej Europie i ich widok na ulicach już nikogo nie dziwi, warto więc je lepiej poznać.

Co już o nim wiemy?

Ma 12 metrów – klasa MAXI, 30 miejsc siedzących, a w sumie skorzystać z niego może 78 pasażerów.

Pojazd posiada tak zwany rekuperator energii, zatem jest ona odzyskiwana podczas hamowania, co ma szczególne znaczenie w warunkach miejskich. Jest także wyposażony w najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo baterii, w tym innowacyjny system ich ochrony. Jego stylistyka została z kolei doceniona nagrodą Busworld Design Award podczas Busworld Europe – największych na świecie targów autobusów i autokarów.

Co dla podróżujących?

O komfort i wygodę pasażerów dbają m.in. automatyczna klimatyzacja, elektryczne ogrzewanie oraz siedzenia wyposażone w ładowarki USB. Konstrukcja autobusu jest w pełni niskopodłogowa, odpowiadając na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i o ograniczonej mobilności.

Co z bezpieczeństwem?

Yutong U12 jest przyjazny także dla kierowcy, zapewniając mu panoramiczny kokpit, zestaw kamer z 360-stopniowym widokiem oraz pełną kontrolę – również zdalną – kluczowych danych i parametrów.

Na których liniach z niego skorzystamy?

Elektrycznego Yutonga u12 będzie można spotkać na liniach aglomeracyjnych wożących pasażerów po ulicach Wrocławia do:

  • Miękini, na liniach 117, 123, 137, 138, 923, 938 i 939 (od 22.06-28.06),
  • Wiszni Małej, na linii 930 (od 29.06–3.07 i 6-7.07),
  • Czernicy, na linii 920 (od 4-5.07 i 8.07)
  • i Długołęki, na liniach 904, 911, 914 i 921 (od 9-20.07).

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPanthers Wrocław zawalczą na Węgrzech o kolejne zwycięstwo
Następny artykułMiasto wynajęło neony przy Ruskiej. Podpisano umowę na 10 lat
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.