Przy ul. Kazimierza Wielkiego powstanie współczesna kamienica!

0

Głównym celem projektu jest stworzenie ekskluzywnego budynku mieszkalnego w sąsiedztwie śródmiejskiej zabudowy starego Wrocławia. Położenie w ścisłym centrum miasta, w niewielkiej odległości od najważniejszych ośrodków kulturalnych, sprawia, że lokalizacja jest atrakcyjna zarówno jako mieszkanie dla rodziny, biuro w centrum miasta, jak i inwestycja.

Nasza propozycja to próba stworzenia funkcji mieszkalnej, która jest w stanie zaspokoić potrzeby różnych odbiorców – informuje spółka Urban Corp.

Teren na którym powstanie kamienica znajduje się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29b we Wrocławiu. Graniczy bezpośrednio z Kościołem Ewangelickim. W bliskiej odległości Rynku, Pałacu Królewskiego i ośrodków kulturalnych takich jak Narodowe Forum Muzyki czy Opera Wrocławska oraz wielu restauracji.

Projekt budynku jest nowoczesną interpretacją kamienicy o klasycznych proporcjach. Jego elewacja została zaprojektowana z uwzględnieniem proporcji sąsiednich budynków. Główna część elewacji kończy się na wysokości gzymsu wieńczącego sąsiednie kamienice. Dwie ostatnie kondygnacje zostały cofnięte tworząc tarasy.

W budynku będą znajdowały się lokale mieszkalne oraz usługowe. Kamienica zostanie wykończona płytami ze spieków kwarcowych w odcieniu ciemnego kamienia, złotymi elementami balustrad, stolarką okienną i drzwiową.

Na parterze budynku znajdują się 2 lokale usługowe, które z powodzeniem mogą być wykorzystane jako małe restauracje, piekarnia lub inne usługi formujące centrum.

Na pozostałych kondygnacjach zaprojektowano mieszkania 1, 2 i 3 pokojowe. Rozkład każdego z nich pozwala na zaaranżowanie przestrzeni dla obu rodzin, jednej osoby lub na biuro. Każde z mieszkań posiada wyjście na loggię lub balkon, dodatkowo powiększając powierzchnię mieszkalną.

Wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie zrealizowana już w 2023 roku.

mat. Urban Corp

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Kup wrocławski tramwaj na aukcji WOŚP i… naucz się nim jeździć!
Następny artykułWspólnie z Arkadami Wrocławskimi stwórz Zaczytaną Bibliotekę!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.