Wrocław: Kup wrocławski tramwaj na aukcji WOŚP i… naucz się nim jeździć!

0

99 999 zł – tyle obecnie jest wart kultowy tramwaj 105Na z MPK Wrocław, wystawiony na licytację w ramach 30. Finału WOŚP. Przewoźnik zapowiada specjalny prezent dla nabywcy, jeżeli kwota przekroczy 100 tys. złotych.

Przekazuje też specjalną wiadomość od samego Jurka Owsiaka.

Wagon 105Na produkcji chorzowskiego Konstalu to absolutny hit 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pojazd ma 43. lata. Do Wrocławia przyjechał w czasach Edwarda Gierka. Jest jednak sprawny i ma ważny przegląd, więc nic, tylko kupić… i jechać!

Gratis dla nabywcy – kurs na motorniczego

Licytacja zaczynała się od symbolicznej złotówki, ale przebiegała w zawrotnym tempie. Licznik zatrzymał się tuż pod psychologiczną barierą 100 tys. zł. Licytacja trwa jednak do 1 lutego, więc przewoźnik liczy na jeszcze wyższą kwotę.

Mamy wielki sentyment do tego wagonu, bo to nie tylko pojazd, ale też kawałek historii Wrocławia i polskiego transportu publicznego. Nie ma miasta, prócz Olsztyna, gdzie są tramwaje, a nie było takich lub podobnych Konstali – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Jak można wykorzystać taki zakup? To już zależy od kreatywności osoby, która zostanie jego właścicielem. Skoro jednak tramwaj gotów do jazdy, to… nabywca będzie mógł liczyć na profesjonalne przeszkolenie.

Jeżeli cena przekroczy ostatecznie 100 tys. zł, zaoferujemy zwycięzcy licytacji bezpłatny kurs na motorniczego – zapewnia prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Cieszymy się, że o nasz tramwaj bije się tyle osób o wielkich sercach i liczymy, że taki skromny bonus podsyci trochę rywalizację. Oczywiście z korzyścią dla dzieci, o pomoc którym tutaj przede wszystkim chodzi – dodaje.

Pomóż dzieciom i… zaszczep się – zachęca Jurek Owsiak!

MPK nie tylko wystawia na licytację swój kultowy tramwaj, ale także aktywnie włącza się w sam Finał. Ci, którzy zdecydują się na wspólne świętowanie w niedzielę (30 stycznia) w Rynku – będą mogli przy okazji zaszczepić się w SZCZEPCIObusie – mobilnym punkcie szczepień MPK Wrocław. Będzie on dostępny dla wszystkich chętnych na placu Solnym, czyli nieopodal miejsca, gdzie będą odbywały się najważniejsze atrakcje finału.

W specjalnie nagranym filmie z wiadomością do mieszkańców Wrocławia przypomniał o tym sam dyrygent Orkiestry – Jurek Owsiak.

We Wrocławiu możecie szczepić się w SZCZEPCIObusie od ręki, tak po prostu. Wszystkie ramiona na pokład! – zachęcił.

Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder dodatkowo wystawił na aukcję ulubiony element swojej garderoby – charakterystyczny żółty szalik, znany mieszkańcom z jego licznych publicznych wystąpień. Jest on w tym momencie warty 3 tys. złotych!

Tramwaj można licytować tu: https://bit.ly/3AwEutI, a szalik pod tym linkiem: https://bit.ly/3fWNC11.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Pierwszy autonomiczny sklep sieci Żabka już wkrótce będzie otwarty!
Następny artykułPrzy ul. Kazimierza Wielkiego powstanie współczesna kamienica!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.