mat. prasowe
mat. prasowe

W sierpniu 2015 roku rozpoczęła się budowa nowego biurowca przy skrzyżowaniu ulic Komandorskiej i Bogusławskiego. Będzie on przylegał do budynku, w którym mieści się popularna cukiernia. Jego nazwa to Komandorska 12, od adresu pod którym powstaje, lub inaczej Biurowiec PZU Życie S.A. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2015 roku, a ich koniec zaplanowany jest na grudzień 2016.

Komandorska12c
mat. prasowe

Inwestorem jest firma PZU. Wykonawcą projektu autorstwa Grupa5 Architekci z siedzibą w Warszawie będzie firma budowlana Budimex. W sześciokondygnacyjnym budynku powierzchnia użytkowa będzie wynosić 4700m2, z czego aż 3700 m2 przeznaczonych będzie na biura. Biurowiec budowany jest w standardzie technicznym klasy A, zgodnie z wymogami zielonego certyfikatu LEED Gold. Parter zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe.

mat. prasowe
mat. prasowe

Położenie biurowca w ścisłym centrum będzie na pewno atutem, przyciągającym do niego firmy oraz handlowców. Znajduje się niedaleko głównym arterii miasta – Piłsudskiego, Powstańców Śląskich czy Świdnickiej. Szybko dostaniemy się do niego zarówno z rynku, jak i z Dworca Głównego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRedakcja Kocham Wroclaw życzy wesołych świąt!
Następny artykułSylwetki wrocławskich fotografów – Łukasz Szubartowicz, fotografia, adrenalina i… orzeszki ziemne.
Gdy myślę o Wrocławiu, myślę przede wszystkim o ludziach. Zarówno tych, którzy żyją tu i teraz i razem ze mną współtworzą miejski organizm, jak i o tych, którzy chodzili po wrocławskich ulicach lata temu. To ludzie, których poznałem w ciągu 20 lat mojego życia sprawili, że dziś jestem takim, a nie innym człowiekiem i to ludzie, żyjący we Wrocławiu na przestrzeni wieków wznosili go, burzyli i odbudowywali, nadając mu jego obecną formę. Jestem studentem II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UWr. Pasjonuję się historią, zarówno lokalną jak i globalną. Zawsze stawiam szczegół ponad ogół. Uważam, że słowa to najlepszy wynalazek w dziejach ludzkości. Lubię sobie pofilozofować i bywam niepoprawnym perfekcjonistą. W życiu kieruję się zasadą, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Mam również kilkoro przyjaciół, dla których zawsze „Mi casa es su casa”. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, przez co po mieście przemieszczam się ze słuchawkami na uszach, choć i w jego dźwiękach zawsze próbuję doszukać się rytmu i melodii. Uważam, że miasto nie istnieje bez widocznej, szeroko rozumianej aktywności i twórczości człowieka. Mimo miłości do miejskiego życia i otoczenia ludzi doceniam też naturę i bycie sam na sam ze sobą. Nie znoszę długiego przebywania w jednym miejscu, stąd zrodziła się moja pasja do podróżowania. Kiedy to tylko możliwe, wyrywam się z Wrocławia, jednak zawsze po to, by do niego wrócić i docenić na nowo. Cenię sobie spokój, którego szukam zawsze w nocy nad kozanowskim brzegiem Odry lub w spacerach – najlepiej takich do świtu – wśród nadodrzańskich, poniemieckich kamienic. Nie lubię zimy. Czas ze znajomymi najchętniej spędzam w plenerze, najlepiej nad rzeką lub w parku – nie wymienię konkretnych, ponieważ lubię odkrywać coraz to nowsze miejsca. Gdy już zrobi się zimno, przenoszę się do knajp przy ul. Bogusławskiego, a będąc w rynku do Cafe Artzat. Tak na dobrą sprawę, to spotkać można mnie wszędzie. Lubię rozmawiać i zawsze się rozpisuję.