Znany wrocławski językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim użyczył głosu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu. Od dziś (14.11) zapowiada on przystanek „Uniwersytet Wrocławski”, który do wczoraj nazywał się „Uniwersytet”. W taki sposób MPK celebruje święto Uniwersytetu, którego prof. Jan Miodek jest wieloletnim pracownikiem.

– MPK służy mieszkańcom nie tylko poprzez świadczenie usługi transportowej, ale także chce aktywnie uczestniczyć w budowaniu ducha Wrocławia, a Uniwersytet Wrocławski jest jedną z kluczowych instytucji w naszym mieście – mówi prezes MPK, Krzysztof Balawejder. – To bardzo miłe, że tak znana postać, jak pan profesor Miodek, zgodziła się użyczyć swojego głosu komunikacji miejskiej.

Pan profesor był współtwórcą i prezenterem kultowego programu „Ojczyzna polszczyzna”, który przez dwie dekady gromadził przed telewizorami miliony widzów. Obecnie prowadzi program „Słownik polsko@polski” poświęcony zagwozdkom językowym. Profesor Miodek jest laureatem wielu nagród naukowych m.in. Nagrody im. Profesora Hugona Steinhausa oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Językoznawca został również dwukrotnie wybrany najpopularniejszym mieszkańcem Wrocławia i jest honorowym obywatelem naszego miasta.

Profesor Jan Miodek chętnie zgodził się użyczyć swojego głosu do zapowiedzi przystanku „Uniwersytet Wrocławski”, ponieważ od lat korzysta z komunikacji miejskiej. Wielu pasażerów, w tym studentów, spotyka go często na przystankach i w tramwajach. Pasażerowie linii 6 i 7 od dziś mają okazję słyszeć charakterystyczny głos profesora podczas codziennych podróży, a nie tylko oglądając programy telewizyjne z jego udziałem.

O tym, że przystanek zmienił nazwę i zapowiada ją profesor Jan Miodek poinformował dziś z radością w Sali Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego rektor prof. Adam Jezierski wspólnie z prof. Janem Miodkiem i prezesem MPK Krzysztofem Balawejderem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSylwester we Wrocławiu 2019/2020 [NAJCIEKAWSZE OFERTY]
Następny artykułNobleBet kolejnym legalnym bukmacherem w Polsce. Przyglądamy się sponsorowi piłkarskiego Śląska Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.