Praca zdalna we Wrocławiu. 5 kawiarni i lokali dla freelancerów

0
kawiarnia, miejsce, praca
fot. Green Cafe Nero
a

Praca zdalna niesie za sobą wiele korzyści – elastyczność, brak szefa oraz różne miejsca, w których bez przeszkód można rozsiąść się wygodnie z laptopem. Podpowiadamy, do jakich wrocławskich lokali się udać, aby popracować w spokoju.

Green Caffe Nero

Kawiarnia w sercu galerii handlowej jako doskonałe miejsce do pracy? Czemu nie? Green Caffe Nero znajdujące się w Galerii Dominikańskiej to świetne miejsce od pracy z laptopem, a także spotkań z innymi współpracownikami. Miejsce zostało dostosowane do najbardziej wymagających klientów. Oprócz klasycznych pojedynczych stolików, znajdujących się na małej antresoli, po środku sali znajduje się duży blat, przy którym często można znaleźć pracujące osoby. Obsługi już chyba nie dziwi coraz więcej osób siedzących z laptopami, popijających przepyszną kawę i podgryzających bagietkę.

Dodatkowych atutem tego miejsca jest muzyka – trochę głośna, ale sprzyjająca koncentracji. A z racji tego, że Green Caffe Nero mieści się w samym centrum galerii handlowej, osoby, które uwielbiają kawiarniany zgiełk i szum – będą zadowolone.

Godziny otwarcia:
 • Galeria Dominikańska – codziennie 9.00-21.00
 • pl. Kościuszki 1 – codziennie 7.30-21.00
kawiarnia, miejsce, praca
fot. Green Caffe Nero

Pracownia Food Think Tank

W pracowni, jak sama nazwa wskazuje, każdy będzie miał szansę spokojnie popracować nad swoim projektem. Lokal mieszczący się na Nadodrzu to zarówno świetnie miejsce spotkań, a także doskonały sposób na to, aby wziąć udział w interesujących warsztatach. Przy filiżance esspresso lub butelce piwa bezalkoholowego powstało tu już tyle ciekawych inicjatyw, że szkoda by było nie skorzystać z inspirującej aury tego miejsca. A dla głodnych pracujących z pewnością znajdzie się jakaś pyszna kanapka lub talerz z wegańskimi przysmakami.

Godziny otwarcia: 

 • poniedziałek 9.00-17.00
 • wtorek-piątek 9.00-20.00
 • sobota 9.30-20.00
 • niedziela 9.30-19.00

ul. Łokietka 6

kawiarnia, praca zdalna
fot. Food Think Tank

Mediateka

W tym zestawieniu nie mogło również zabraknąć biblioteki! Mediateka to jedna z nielicznych bibliotek multimedialnych, stanowiących doskonałe miejsce do pracy zdalnej. Oprócz interesującego księgozbioru, biblioteka wypracowała idealną atmosferę sprzyjającą nauce i pracy zdalnej. Tutaj każdy ma możliwość skorzystania nie tylko z książek stojących na półkach, ale również z multimediów (komputerów, odtwarzaczy muzyki). Mediateka to także miejsce wspólnej wymiany myśli i poglądów, a wszyscy odwiedzający są mile widziani.

Godziny otwarcia: 
 • poniedziałek 12.00-18.00
 • wtorek 10.00-16.00
 • środa zamknięte
 • czwartek 12.00-18.00
 • piątek 10.00-16.00
 • sobota 9.00-14.00
 • niedziela zamknięte

plac Teatralny 5

biblioteka, praca zdalna

Recepcja Pasaż Ruska 46A

Nowym miejscem na mapie kreatywnego Wrocławia jest Recepcja, mieszcząca się w Pasażu Ruska. Lokal został otwarty w miejscu nieistniejącej już klubogalerii Neon Side i stanowi doskonałe miejsce do tego, aby zdalnie popracować. W pierwotnym założeniu Recepcja ma spełniać dwa zadania – jako miejscem dla spotkań coworkingowych i pracy zdalnej z kubkiem aromatycznej kawy, jak i również okazją do pozyskania informacji o inicjatywach kulturowych w podwórku przy ul. Ruskiej 46. Cisza i rośliny znajdujące się we wnętrzu sprzyjają koncentracji. Warto również pamiętać, że wieczorową porą w Recepcji można znaleźć wytchnienie po całym dniu i spotkać się w klubokawiarni z  przyjaciółmi.

Godziny otwarcia Klubokawiarni:
 • poniedziałek-czwartek 9.00-00.00
 • piątek 9.00-4.00
 • sobota 12.00-4.00
 • niedziela 17.00-00.00

ul. Ruska 46a (podwórko)

praca zdalna, kawiarnia, coworking
fot. Recepcja Wrocław

KsięgarnioKawiarnia Nanalanda

Nie ukrywajmy – praca w kawiarni ma zdecydowanie więcej plusów. Nie tylko można napić się dobrej kawy lub herbaty czy spróbować ciasta, ale także posłuchać spokojnej muzyki oraz zamienić kilka słów z obsługą. Interesującym miejsce do pracy zdalnej jest KsięgarnioKawiarnia Nanalanda, mieszcząca się przy placu Kościuszki. Ten wyjątkowy lokal, jak sama nazwa wskazuje, to połączenie kawiarni, z bogatym menu wegańskim, oraz księgarni. Stanowi niesamowicie kreatywne i inspirujące miejsce, gdzie po kilku godzinach pracy można zrobić sobie przerwę na ciekawą książkę. A do tego wystrój sprzyja skupieniu i wyciszeniu.

Godziny otwarcia:
 • poniedziałek-piątek 10.00 – 20.00
 • niedziela 11.00-20.00

plac Kościuszki 12

fot. StockSnap.io

Jeżeli zainteresował Cię temat zapraszamy też na kolejny nasz artykuł Top 5 naszych ulubionych kawiarni we Wrocławiu [SUBIEKTYWNY RANKING].

A Wy gdzie najczęściej pracujecie zdalnie? Dajcie znać w komentarzach.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł100 tys. pszczół zamieszkało na dachu Centrum Handlowego Borek [PSZCZELI HOTEL]
Następny artykułJubileuszowe Targi Mieszkaniowe ,,Nowy DOM Nowe MIESZKANIE”!
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl