100 tys. pszczół zamieszkało na dachu Centrum Handlowego Borek [PSZCZELI HOTEL]

0

Hipermarket Careffour to kolejne miejsce, które stało się posiadaczem miejskiej pasieki. Proekologiczną inicjatywę sklep zrealizował na początku sierpnia w porozumieniu z Centrum Handlowym Borek.

Jak piszą na swoim facebookowym profilu ,,w myśl inicjatywy proekologicznej, nadeszły u nas zmiany, które zawędrowały bardzo wysoko, bo aż na dach naszego sklepu.:

W miejscu na co dzień niedostępnym dla gości centrum, w hotelu dla pszczół, zamieszkały 2 nowe rodziny, a każda z nich liczy 50 tys.pszczół.

Klienci nie odczują ich obecności, w przeciwieństwie do roślinności. Dzięki obecności pszczół mają szansę skorzystać miejskie skwery i rośliny, które mogą wypięknieć, dzięki zapylającym je pszczołom; na obecności pasieki skorzystają też okoliczni działkowcy. A o leczniczych i odżywczych właściwościach miodu słyszał już chyba każdy.

Firma Carrefour realizuję inicjatywę wspólnie z „Pszczelarzem Kozackim”. Wrocławski „Pszczeli Hotel” jest jednym z trzydziestu takich miejsc zainstalowanych na polskich sklepach francuskiej sieci.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKina plenerowe we Wrocławiu [LISTA WSZYSTKICH MIEJSC] [2019]
Następny artykułPraca zdalna we Wrocławiu. 5 kawiarni i lokali dla freelancerów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.