fot: wroclawskirower.pl

Już 1 marca, po trzech miesiącach zimowej przerwy, pojedziemy Wrocławskimi Rowerami Miejskimi. W tym roku mieszkańcy Wrocławia i turyści będą mogli korzystać z 81 stacji i 810 rowerów. To 5 stacji i 50 rowerów więcej, niż w poprzednim sezonie.

Nowe stacje zostaną uruchomione na przełomie marca i kwietnia dzięki współpracy Nextbike Polska z PKN ORLEN. „Wrocław to dla Nextbike Polska wyjątkowe miasto. To tu w 2011 roku zaczynaliśmy rowerową rewolucję w Polsce. W tym roku Wrocławski Rower Miejski rozbudowujemy razem z PKN ORLEN o kolejne stacje” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Przez siedem lat w systemie zarejestrowało się ponad 160 tysięcy użytkowników, którzy tylko w ostatnim sezonie wypożyczyli rowery 954 tysiące razy. Liczba użytkowników wciąż rośnie. W ubiegłym sezonie w systemie zarejestrowało się niemal 25 tysięcy nowych osób.

Zasady korzystania z Wrocławskiego Roweru Miejskiego nie zmienią się. Bezpłatne pozostaje każde nieprzekraczające 20 minut wypożyczenie. Przejażdżka do 60 minut kosztuje 2 złote, a każda kolejna godzina po 4 złote.

W systemie można się zarejestrować przez internet, aplikację mobilną lub umiejscowiony przy każdej stacji terminal. Należy też zasilić konto kwotą minimum 10 złotych, z których pobierana będzie opłata za dłuższe wypożyczenia. Najszybszym sposobem wypożyczenia jest skorzystanie z aplikacji mobilnej Nextbike, można to również szybko zrobić za pomocą terminala. „Większość wypożyczeń dokonywanych jest za pomocą aplikacji. Siłą systemu jest jednak to, że może z niego skorzystać każdy, również osoby, które z aplikacji mobilnej nie chcą lub nie mogą korzystać” – mówi Tomasz Wojtkiewicz.

fot: wroclawskirower.pl
fot: wroclawskirower.pl

Tegoroczny sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada. Od przyszłego roku miasto zapowiada dalszą rozbudowę systemu.

Wrocławski Rower Miejski to dla nas jedno z ważniejszych ogniw prowadzonej polityki rowerowej. Dodatkowo intensywnie rozbudowujemy sieć tras rowerowych oraz powiększamy liczbę rowerowych miejsc parkingowych. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie Wrocławian korzystaniem z wypożyczalni w 2019 roku przymierzamy się do mocnej rozbudowy systemu do 2000 rowerów. Już wkrótce przeprowadzimy konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji stacji w przyszłości” – mówi Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.

Źródło: wroclawskirower.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWroclavia najlepszym centrum handlowym w Europie Środkowo-Wschodniej!
Następny artykułX Międzynarodowe Targi Turystyki już w ten weekend we Wrocławiu!
Odkryj Wrocław na nowo