X Międzynarodowe Targi Turystyki już w ten weekend we Wrocławiu!

0
fot. Jarek Ciuruś Fotografia

W weekend, 23 – 25 lutego, w Hali Stulecia odbędą się X Międzynarodowe Targi Turystyczne. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji podróżników, odwiedzić stoiska hotelarzy, biur podróży oraz producentów żywności regionalnej.

W tegorocznej, jubileuszowej, edycji weźmie udział ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy. Dzięki wydarzeniu będziemy mogli poznać aktualną ofertę turystyczną regionu, licznych uzdrowisk, biur podróży, hoteli i innych miejsc.

logo_2018_kw

Region partnerski

Na partnera 10. edycji targów wybrano województwo śląskie. Każdy odwiedzający ich stoisko będzie mógł zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną, a także usłyszeć o Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego, który aktualnie jest jednym z najpopularniejszych szlaków turystyki industrialnej. Na stoisku czekają również drobne upominki.

Kraj partnerski

Śląsk jako partner regionu to interesujący wybór, ale zagranicznym została Gruzja. W tym roku będzie można poznać piękno, kulturę, tradycję, a także wspaniałą gruzińską kuchnie. Główną atrakcją będzie jednak przedstawienie autonomicznego regionu Gruzji – Andżarii. Kraina nazywana jest powszechnie „Gruzją w pigułce” ze względu na obecność w jednym miejscu gór i mórz. Natomiast podczas sobotniego Festiwalu Kulinarnego będzie można spróbować narodowych potraw przygotowywanych na miejscu.

O swojej podróży po tym pięknym kraju będzie opowiadał Grzegorz Kapla, autor książki Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem.

Atrakcje

Podczas każdych targów ogromną popularnością cieszy się Festiwal Podróżników, podczas którego uczestnicy mają okazję posłuchać prelekcji globtroterów. W tym roku będzie można spotkać Aleksandra Dobę, Jakuba Poradę, Monikę Witkowską oraz Szymona Radzimierskiego. Swoją obecność potwierdził również Rafał Fronia!

Program Targów można znaleźć TUTAJ.

W sobotę odbędzie się również Festiwal Kulinarny, gdzie będzie można spróbować potraw regionalnych, gruzińskich i innych, które będą przygotowywane na miejscu. Wystąpią uczestnicy programu Master Chef, Wiesław Wróblewski i Katarzyna Gubała.

Listę występów kulinarnych można znaleźć TUTAJ.

Ciekawą atrakcją będzie również Gra Targowa, która będzie polegała na tym, aby podążać po stoiskach według mapy i zbierać punkty. Ukończenie spaceru zbliża każddego do wygrania nagrody głównej – pobytu w hotelu i SPA. Mapę otrzyma każdy kto zakupi bilet targowy.

Oprócz tego organizatorzy przewidzieli szereg innych konkursów, między innymi odbywający się na Rajskiej Wyspie ITAKI, gdzie w sobotę i niedzielę będzie można zgarnąć VOUCHER na kwotę 2500 zł. Inne zabawy z nagrodami będzie można znaleźć na stoiskach wystawców.

Organizatorzy

Współorganizatorem podróżniczej imprezy jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Stoisko Dolnego Śląska cieszy się ogromną popularnością już od kilku lat. Odwiedzający będą mogli usłyszeć o wystawie Karkonoskie Tajemnice w Karapczu – w podziemiach wystawy można poznać legendy i przekazy, które krążą po karkonoskiej ziemi.

Na Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego można wybrać się w terminie 23 – 25 lutego do Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).

23.02 Piątek: 10 – 17
24.02 Sobota: 10 – 17
25.02 Niedziela: 10 – 16

Wstęp biletowany: 

Bilet jednodniowy / normalny – 15 zł
Bilet jednodniowy / ulgowy – 10 zł
Karnet dwudniowy / normalny – 20 zł
Karnet dwudniowy / ulgowy – 15 zł
Karnet trzydniowy / normalny – 30 zł
Karnet trzydniowy / ulgowy –20 zł
Bilet grupowy – 8 zł/os. (przy zakupie powyżej 10 biletów)

Więcej cen biletów 

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie organizatora.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski Rower Miejski powraca!
Następny artykułRuszyła 8. edycja programu Akademia Wynalazców!
Odkryj Wrocław na nowo