Posadzą 300 drzewek, by uhonorować przyjście na świat nowych wrocławian [WROśnij we WROcław]

0

W poniedziałek 28 września rozpoczynają się zapisy do udziału w jesiennej edycji „WROśnij we WROcław”. Rodziny najmłodszych wrocławian mogą uhonorować przyjście na świat dziecka i uczynić je patronem jednego z 300 drzewek, które zostaną posadzone w naszym mieście.

Park Jedności na Zakrzowie wzbogaci się o 85 drzewek, natomiast okolice parku Złotnickiego przy ul. Zakopiańskiej aż o 215 drzewek. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje ich sadzenie na 17 października.

Zaproszeni zostaną także rodziców, opiekunów, by osobiście mogli chwycić za narzędzia ogrodnicze, jeśli na przeszkodzie nie staną restrykcje związane z epidemią

Chętni powinni zarejestrować się na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (https://wcrs.wroclaw.pl/wrosnij) poprzez formularz zgłoszeniowy.
Wystarczy wybrać lokalizację, podać imię i datę urodzenia dziecka oraz dane kontaktowe.

Nowością jest konieczność wybrania godziny sadzenia drzewka.

Jest to rozwiązanie wynikające z obecnej sytuacji epidemiologicznej, które ma chronić zarówno przybywające rodziny, jak i pracowników obecnych podczas planowanego wydarzenia.

Akcja przeznaczona jest dla uhonorowania dzieci urodzonych w latach 2019-20.
Zapisy potrwają do 11 października lub wyczerpania zapasów drzewek.

Projekt Wrośnij we Wrocław zapoczątkowany został w 2017 roku. Od tego czasu już ponad 1200 drzewek ma swoich patronów – wrocławskie dzieci. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.
Wiosną 2020 r. ze względu na epidemię sadzenie drzewek odbyło się bez udziału rodzin – przywitanie drzewek odbyło się pod koniec sierpnia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW Porcie Popowice powstanie spektakularny wysokościowiec
Następny artykułWe wrocławskim ZOO po raz pierwszy urodził się leniwiec [VIDEO]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.