a

Przed nami czternasta edycja akcji WROśnij we WROcław, czyli sadzenie drzewek upamiętniających przyjście na świat najmłodszych wrocławianek i wrocławian. Zapisy dla rodzin, które chcą wziąć udział w akcji, rozpoczęły się w środę 20 marca. Natomiast drzewka będą sadzone w sobotę 6 kwietnia w parku na Niskich Łąckach.

WROśnij we WROcław odbywa się dwa razy do roku – jesienią i wiosną. Dotychczas rodziny dzieci posadziły niemal 3500 drzew, które zazieleniły Wrocław, a dzieci, którym posadzono drzewka w pierwszej edycji… chodzą już do szkoły.

Do akcji mogą zgłosić się rodzice, opiekunowie czy dziadkowie, którzy w dniu akcji – podczas pikniku rodzinnego – posadzą drzewko i w ten sposób upamiętnią powiększenie się swojej rodziny. Do posadzenia jest 300 drzewek, a z ponad 15 gatunków możemy trafić na lipy, graby, dęby, kasztanowce, z tych popularniejszych, ale także na bardziej egzotyczne skrzydłorzech kaukaski, orzesznik pięciolistkowy czy cypryśnik błotny.

– Cieszy nas, że z każdą edycją WROśnij we WROcław wzrasta zainteresowanie akcją, a wszystkie zaplanowane drzewka są rezerwowane w kilka dni – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

– Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie z mieszkańcami ponieważ wspólne sadzenie drzew dostarcza nam dużo satysfakcji i w szczególny sposób, można powiedzieć, zakorzenia w lokalnej społeczności –  mówi Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Do udziału w tegorocznej odsłonie akcji WROśnij we WROcław jej organizatorzy  – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej – zapraszają rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2023 i 2024 roku. Sadzenie drzewek zaplanowano na sobotę 6 kwietnia w godz. 10.00-15.00. Każda zapisana rodzina na miejscu może liczyć nie tylko na sadzonkę drzewka, ale także pomoc pracowników ZZM przy sadzeniu oraz pamiątkowy certyfikat z numerem posadzonego drzewa, by łatwiej je było znaleźć i odwiedzać w przyszłości.

Rezerwacja drzewek odbywa się elektronicznie za pomocą formularza na stronie www.wcrs.pl. Ze względów organizacyjnych podczas zgłaszania udziału w akcji należy wybrać nie tylko miejsce, ale też dogodną godzinę sadzenia drzewka. Liczba drzewek jest ograniczona. Jednemu dziecku można

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBezpłatna pomoc komputerowa dla seniorów w bibliotekach we Wrocławiu
Następny artykułDolny Śląsk na weekend: 4 niezwykłe jaskinie, które warto odwiedzić!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.